mind
ExxonMobil придбала в норвезької компанії половину її частки в бразильському родовищі

ExxonMobil придбала в норвезької компанії половину її частки в бразильському родовищі

Зараз ведеться розробка родовища, видобуток нафти почнеться через 5 років

ExxonMobil придбала в норвезької компанії половину її частки в бразильському родовищі
фото Shutterstock

Американська нафтогазова компанія ExxonMobil завершила операцію з купівлі у норвезької нафтогазової компанії Equinor (раніше – Statoil) 18,25% у проекті з розробки вуглеводневого блоку BM-S-8 на шельфі Бразилії, повідомляє ExxonMobil у прес-релізі.

«ExxonMobil завершила придбання половини частки Equinor у блоці BM-S-8 на шельфі Бразилії, яке відноситься до нафтового родовища Carcara з запасами 2 млрд барелів», – йдеться в повідомленні компанії.

Як очікується, видобуток на родовищі почнеться у 2023 або 2024 році.

За підсумками операції ExxonMobil і Equinor належить по 36,5% в проекті, компанія Petrogal Brasil володіє часткою в 17%, компанія Barra Energia має частку в 10%.

ExxonMobil також володіє 40% в сусідньому проекті – з розробки блоку Carcara North. Партнерами компанії в цьому проекті виступають Equinor і Petrogal Brasil. Equinor є оператором проектів BM-S-8 і Carcara North.

Загалом ExxonMobil має частки в 24 блоках на шельфі Бразилії, це понад 2,1 млн акрів. Американська компанія веде бізнес-діяльність у Бразилії понад 100 років, на даний момент штат працівників компанії в цій країні становить близько 1300 співробітників.

Нагадаємо, чистий прибуток ExxonMobil у 2017 році збільшився в 2,5 раза: у 2016 році цей показник становив $8,38 млрд, а вже через рік – $19,71 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті