Ukrainian Chemical Фірташа має сплатити російському ВТБ Банку $46 млн за рішенням суду
Грошові кошти повинні бути стягнуті в рублях за курсом ЦБ Росії на день оплати
Арбітражний суд Москви у вівторок, 5 червня 2018 року, задовольнив позов російського ВТБ Банку до Ukrainian Chemical (Київ), що входить до Group DF бізнесмена Дмитра Фірташа, на суму $46,2 млн, повідомляє російський Інтерфакс.
Як зазначається, грошові кошти повинні бути стягнуті в рублях за курсом Центробанку Росії на день оплати.
Так, на минулому засіданні суд залучив ТОВ «Титанові інвестиції», що раніше виступало як третя особа у справі, в якості співвідповідача до позову.
Водночас на засіданні у вівторок суд відмовив компаніям у задоволенні зустрічного позову до банку про визнання договору недійсним, а також відмовив представнику ТОВ «Титанові інвестиції» в задоволенні клопотань про зупинення провадження у справі.
Суд також відмовив «Титановим інвестиціям» у задоволенні кількох клопотань про відвід суду в зв'язку з тим, що, за словами судді, вони були подані з порушенням Арбітражного процесуального кодексу.
Представник ВТБ Банку заперечував проти задоволення всіх заявлених клопотань. Він заявив на засіданні, що борг стягується за укладеним сторонами договором від 24 квітня 2015 року з терміном повернення 1 червня 2016 року. Відповідно до документа банк виділив Ukrainian Chemical Products $39,39 млн. Кредит не було повернуто.
Станом на 15 травня 2018 року основний борг склав $39,4 млн, а відсотки – $6,8 млн.
Представники Ukrainian Chemical Products і ТОВ «Титанові інвестиції» заявили на засіданні, що труднощі в погашенні боргу виникли у зв'язку з приєднанням Криму до Росії і введенням міжнародних санкцій.
Раніше суд задовольнив клопотання ВТБ Банку про збільшення розміру вимог до Ukrainian Chemical Products до приблизно $46 млн за рахунок відсотків.
«Титанові інвестиції» зареєстровані в червні 2014 року і, за даними ЄДРЮО, належать кіпрській Letan Investments Limited – засновнику холдингової компанії українського бізнесмена Дмитра Фірташа Group DF International GmbH (Австрія). У довгостроковій оренді «Титанових інвестицій» з осені 2014 року перебуває майно заводу «Кримський титан» (великий виробник діоксиду титану, Армянськ, Крим). У цей час підприємство називається «Армянська філія ТОВ «Титанові інвестиції».
Українське ПрАТ «Кримський титан» у 2014 році було перереєстровано з Армянська до Києва, потім Group DF перейменувала його в Ukrainian Chemical Products.
За даними української Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, на кінець 2016 року акціонером Ukrainian Chemical Products була Ostchem Germany GmbH (Гамбург, Німеччина).
Як писав Mind, минулого року Фірташ вирішив віддати базу відпочинку «Хвиля» в обмін на списання боргів пов'язаного з ним заводу «Кримський титан».
Крім того, у 2017 році Рада нацбезпеки і оборони планувала перевірку щодо постачання електроенергії та сировини на завод «Кримський Титан», що належить олігарху Дмитру Фірташу в окупованому Росією Криму.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].