mind
Ukrainian Chemical Фірташа має сплатити російському ВТБ Банку $46 млн за рішенням суду

Ukrainian Chemical Фірташа має сплатити російському ВТБ Банку $46 млн за рішенням суду

Грошові кошти повинні бути стягнуті в рублях за курсом ЦБ Росії на день оплати

Ukrainian Chemical Фірташа має сплатити російському ВТБ Банку $46 млн за рішенням суду
Бізнесмен Дмитро Фірташ

Арбітражний суд Москви у вівторок, 5 червня 2018 року, задовольнив позов російського ВТБ Банку до Ukrainian Chemical (Київ), що входить до Group DF бізнесмена Дмитра Фірташа, на суму $46,2 млн, повідомляє російський Інтерфакс.

Як зазначається, грошові кошти повинні бути стягнуті в рублях за курсом Центробанку Росії на день оплати.

Так, на минулому засіданні суд залучив ТОВ «Титанові інвестиції», що раніше виступало як третя особа у справі, в якості співвідповідача до позову.

Водночас на засіданні у вівторок суд відмовив компаніям у задоволенні зустрічного позову до банку про визнання договору недійсним, а також відмовив представнику ТОВ «Титанові інвестиції» в задоволенні клопотань про зупинення провадження у справі.

Суд також відмовив «Титановим інвестиціям» у задоволенні кількох клопотань про відвід суду в зв'язку з тим, що, за словами судді, вони були подані з порушенням Арбітражного процесуального кодексу.

Представник ВТБ Банку заперечував проти задоволення всіх заявлених клопотань. Він заявив на засіданні, що борг стягується за укладеним сторонами договором від 24 квітня 2015 року з терміном повернення 1 червня 2016 року. Відповідно до документа банк виділив Ukrainian Chemical Products $39,39 млн. Кредит не було повернуто.

Станом на 15 травня 2018 року основний борг склав $39,4 млн, а відсотки – $6,8 млн.

Представники Ukrainian Chemical Products і ТОВ «Титанові інвестиції» заявили на засіданні, що труднощі в погашенні боргу виникли у зв'язку з приєднанням Криму до Росії і введенням міжнародних санкцій.

Раніше суд задовольнив клопотання ВТБ Банку про збільшення розміру вимог до Ukrainian Chemical Products до приблизно $46 млн за рахунок відсотків.

«Титанові інвестиції» зареєстровані в червні 2014 року і, за даними ЄДРЮО, належать кіпрській Letan Investments Limited – засновнику холдингової компанії українського бізнесмена Дмитра Фірташа Group DF International GmbH (Австрія). У довгостроковій оренді «Титанових інвестицій» з осені 2014 року перебуває майно заводу «Кримський титан» (великий виробник діоксиду титану, Армянськ, Крим). У цей час підприємство називається «Армянська філія ТОВ «Титанові інвестиції».

Українське ПрАТ «Кримський титан» у 2014 році було перереєстровано з Армянська до Києва, потім Group DF перейменувала його в Ukrainian Chemical Products.

За даними української Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, на кінець 2016 року акціонером Ukrainian Chemical Products була Ostchem Germany GmbH (Гамбург, Німеччина).

Як писав Mind, минулого року Фірташ вирішив віддати базу відпочинку «Хвиля» в обмін на списання боргів пов'язаного з ним заводу «Кримський титан».

Крім того, у 2017 році Рада нацбезпеки і оборони планувала перевірку щодо постачання електроенергії та сировини на завод «Кримський Титан», що належить олігарху Дмитру Фірташу в окупованому Росією Криму.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті