mind
Катар не візьмуть до НАТО

Катар не візьмуть до НАТО

Згідно із правилами, членами альянсу можуть бути лише європейські країни, виключеннями є лише США та Канада

Катар не візьмуть до НАТО
фото з pixabay.com

Сподівання Катару щодо отримання повноправного членства в НАТО були зруйновані рішенням альянсу. Про це повідомляє Middle East Monitor.

Відповідаючи на вчорашню заяву міністра оборони Катару Халіда Бін Мохамеуда аль-Аттії, який висловив бажання своєї країни приєднатись до одного з найбільших військових альянсів, НАТО заявив, що членство зарезервовано для США та Європи.

Згідно із ст. 10 Вашингтонської угоди, лише європейські країни можуть стати членами НАТО, повідомив один з представників альянсу та додав, що Катар є цінним та давнім партнером НАТО.

Видання зазначає, що незважаючи на блокаду з боку сусідніх країн, включно із Саудівською Аравією, багато людей у Катарі вважають події минулого року перемогою. Дехто пропонує зробити 5 червня національним святом.

Нагадаємо: 5 червня минулого року група країн, включно з Саудівською Аравією, Бахрейном, ОАЕ та Єгиптом, розірвали усі зв’язки з Катаром.

Між тим Національний комітет з прав людини Катара опублікував звіт, в якому зазначалось, що минулого року очолюваний Саудівською Аравією альянс здійснив більше 4000 порушень прав людини стосовно громадян Катару.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті