mind
Гройсман має намір піти у відставку через супротив Ради створити Антикорупційний суд

Гройсман має намір піти у відставку через супротив Ради створити Антикорупційний суд

Остаточний розгляд відповідного законопроекту заплановано на 7 червня

Гройсман має намір піти у відставку через супротив Ради створити Антикорупційний суд
Фото: rada.gov.ua

Завершити розгляд законопроекту «Про Вищий антикорупційни суд» №7440, автором якого виступив президент України Петро Порошенко, вже цього тижня, 7 червня у четвер, закликають народних депутатів голова Верховної Ради Андрій Парубій та прем’єр-міністр Володимир Гройсман, йдеться в повідомленні на сайті Ради.

Відповідну заяву вони зробили на спільному брифінгу в понеділок.

«Я, як прем’єр-міністр України, прийняв для себе рішення, якщо цей суд – справедливий, незалежний – не  буде створено, я складу з себе повноваження прем’єр-міністра України і подам у відставку», – заявив Гройсман.

За його словами сьогодні є всі можливості для економічного розвитку країни, але «сьогодні ми стоїмо перед вибором – або подальший розвиток і вирішення всіх проблем, які накопичились в нашій державі, або, якщо це рішення не буде ухвалене, – дестабілізація».

Водночас голова Верховної Ради зазначив, що цього тижня Верховна Рада має завершити розгляд закону про Вищий антикорупційний суд.

«І наш обов’язок – і мене як голови Верховної Ради України, і Прем’єр-міністра України – зробити усе можливе, щоб у четвер це рішення було прийняте згідно рекомендацій Венеційської комісії, рішення, яке буде відповідати очікуванням людей на справедливий суд, на покарання корупціонерів», – наголосив Парубій.

Нагадаємо: Верховна Рада протягом 23 та 24 травня 2018 року розглядала поправки до зазначеного законопроекту. Так, із 1927 поправок, запропонованих до документу, народні депутати встигли розглянути 1272.

Як писав Mind, народні депутати 1 березня 2018 року прийняли за основу президентський законопроект №7440 про Вищий антикорупційний суд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті