Венеціанська комісія рекомендувала внести свої правки до законопроекту про антикорупційний суд

Венеціанська комісія рекомендувала внести свої правки до законопроекту про антикорупційний суд

Раніше МВФ офіційно заявив, що президентський законопроект буде порушувати зобов'язання України перед міжнародними партнерами

Члени Венеціанської комісії висловили надію, що в законопроект про антикорупційний суд авторства президента України, будуть внесені правки згідно з тими рекомендаціями, які вже були зроблені комісією. У відповіді комісії на запит DW все ж відзначається позитивний факт того, що президент вніс цей законопроект.

«Нам відомо, що міжнародні партнери України критикували цей законопроект за те, що він у досить широкому плані не відповідає рекомендаціям Венеціанської комісії», – йдеться в повідомленні і наголошується, що ця критика стосується питань сфери юрисдикції суду, ступеня залучення міжнародних експертів до процесу відбору суддів, а також занадто повільного процесу створення суду.

«Подальший шлях тут очевидний: внести правки до законопроекту і привести його у повну відповідність з нашими рекомендаціями, забезпечивши, щоб суд був в змозі досягти того, чого очікують від нього громадяни України», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, МВФ офіційно заявив, що президентський законопроект про створення антикорупційного суду в його нинішній редакції порушуватиме зобов'язання України перед міжнародними партнерами в разі його прийняття.

Слідом за МВФ президентський законопроект також розкритикував Всесвітній банк.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті