Перший пішов: Рада прийняла за основу президентський законопроект про антикорупційний суд

Перший пішов: Рада прийняла за основу президентський законопроект про антикорупційний суд

За проголосували 282 народні депутати

Перший пішов: Рада прийняла за основу президентський законопроект про антикорупційний суд
Фото: Уніан

Верховна Рада прийняла за основу президентський законопроект №7440 про Вищий антикорупційний суд.

Документ підтримали 282 нардепи: зокрема, 101 депутат від фракції Блоку Петра Порошенка, 67 – від «Народного фронту», 2 – від «Опозиційного блоку», 22 – від об'єднання «Самопоміч», 14 – від «Радикальної партії Олега Ляшка» , 19 – від «Батьківщини», 8 – від групи «Воля народу» та 15 від груп «Відродження».

Водночас народні депутати відмовилися розглядати, як зазначений документ, так і 4 альтернативні законопроекти за скороченою процедурою.

Нагадаємо: Вищому антикорупційному суду (ВАС) будуть підсудні корупційні та пов’язані з корупцією злочини, якщо розмір предмета злочину або завданої ним шкоди в 500 і більше разів перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлений законом на час вчинення злочину.

Парламентський комітет з питань правової політики і правосуддя рекомендував ухвалити за основу президентський законопроект, а чотири альтернативні законопроекти – відхилити.

Свої зауваження рекомендувала внести до документу Венеціанська комісія.

Зі свого боку в комітеті зазначали, що між першим і другим читанням президентський законопроект має бути приведений у відповідність до рекомендацій Венеціанської комісії.

Крім того, Міжнародний валютний фонд зазначав, що законопроект про Вищий антикорупційний суд не відповідає зобов'язанням України. Так, згідно з рекомендаціями МВФ, для того, щоб законопроект не затримував створення антикорупційного суду, потрібно внести ще 9 правок.

Про вимоги МВФ, зокрема, щодо запровадження в Україні антикорупційного суду, читайте в матеріалі Mind «Вікно можливостей: скільки коштують Україні кредити МВФ».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті