mind
Путін заявив, що Україна «втратить державність», якщо влаштує провокації на Донбасі під час ЧС

Путін заявив, що Україна «втратить державність», якщо влаштує провокації на Донбасі під час ЧС

Він визнав, що Росія допомагає сепаратистам в ОРДЛО

Путін заявив, що Україна «втратить державність», якщо влаштує провокації на Донбасі під час ЧС
фото Shutterstock

Під час прямої лінії з президентом РФ Владіміром Путіним його запитали про можливі провокації влади України на Донбасі під час чемпіонату світу з футболу, який пройде в Росії.

Відеопитання поставив російський письменник Захар Прилєпін, який поїхав в Україну воювати на боці терористичного угрупування «ДНР». За інформацією Прилєпіна, українські військові можуть відновити активні бойові дії на Донбасі під час чемпіонату світу з футболу.

«Я сподіваюся, що до таких провокацій справа не дійде, а якщо це трапиться, думаю, що це буде мати дуже важкі наслідки для української державності в цілому», – сказав Путін.

Також Путін зізнався, що Росія надає допомогу «ДНР»/«ЛНР» і робитиме це й у майбутньому. Крім того, він заявив, що нинішня українська влада не в змозі вирішити проблему Донбасу.

«Неможливо залякати людей, які живуть на Донбасі в ДНР, ЛНР, ми бачимо що там відбувається, як люди це все переносять. Ми надаємо обом невизнаним республікам допомогу і будемо це робити далі, те що відбувається навколо цих територій, це сумно. Але це говорить ще й про те, що чинне українське керівництво не в змозі вирішити цю проблему».

Путін вважає, що українська влада вже втягнулася у виборчий цикл, який завершиться лише восени 2019 року виборами до Верховної Ради. Влада України, як він сказав, не зацікавлена в тому, щоб в парламентських і президентських виборах могли брати участь жителі Донбасу, тому що вони не проголосують за чинну владу.

«Мені здається, що Україна, вступаючи зараз у новий внутрішньополітичний цикл щодо виборів Ради і виборів президента, ситуація в зв'язку з цим погіршується. Нинішня українська влада особливо в цій ситуації не в змозі вирішити проблему цих територій, зокрема, й тому, що їм не потрібні виборці з цих територій, тому що ясно, що вони за чинну владу ніколи не проголосують», – сказав він.

Раніше Путін заявив, що Росія за жодних умов не поверне Крим Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті