Данилюк не розумів потреби українського бізнесу – голова комітету ВР Ніна Южаніна

Данилюк не розумів потреби українського бізнесу – голова комітету ВР Ніна Южаніна

Через те, що екс-міністр фінансів «не був українською людиною»

Данилюк не розумів потреби українського бізнесу – голова комітету ВР Ніна Южаніна
Фото: facebook/NinaIuzhanina

Голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна критично оцінює роботу екс-міністра фінансів.

Звільнений в четвер з посади міністра фінансів України Олександр Данилюк не розумів потреби українського бізнесу, оскільки «не був українською людиною».

Таку думку вона висловила журналістам після голосування у Верховній Раді за відставку міністра.

«Він ніколи не був українським людиною, він завжди консультував саме компанії з іноземним капіталом», – сказала вона в кулуарах парламенту в четвер.

За її словами, питання кандидатури на пост голови Мінфіну поки не обговорювалося на фракції БПП (ця посада входить в політичну квоту цієї фракції).

Южаніна також звинуватила екс-міністра в нерішучості.

«За два роки ми притерпілася до того, що у нас немає міністра ... Навіть зараз з трибуни він жодного вчинку не назвав, який би підкреслював, що це його ініціатива, його дія – це прагнення змінити, і він змінив», – зазначила вона.

За її словами, робота з комітетами парламенту велася переважно через керівників департаментів Мінфіну, які не могли приймати остаточного рішення: затвердження рішень доводилося очікувати по кілька місяців.

Також Южаніна підкреслила, що в Україні багато що можна поміняти, якщо вміло домовлятися. «В нашій країні багато чого потрібно змінювати і можна змінити. Але це потрібно робити, а не говорити. Десь домовлятися, десь міняти процедури, десь взагалі вилучати певні статті з бюджетним розписом», – поділилася вона своїм баченням підходів до роботи Мінфіну.

Парламентарій також висловила думку, що реформи потрібно робити не поспіхом.

«Потрібно про це говорити, а не робити нишком, вважаючи – я такий реформатор, що можу прийти, все відразу переписати і все відразу зміниться. Всі ж розуміють, що система буде упиратися, що над цими питаннями потрібно довго і планомірно працювати», – заявила представник парламентської фракції БПП.

«Те, що його відправили у відставку – він цього цілком заслужив», – зазначила вона.

Нагадаємо, 7 червня 2018 року Верховна Рада відправила у відставку Міністра фінансів України Олександра Данилюка за поданням прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Сьогодні ж Кабінет міністрів призначив виконувача обов’язків міністра фінансів, яким стала перший заступник міністра Оксана Маркарова.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті