mind
Два великих німецьких банки задумалися про злиття – Bloomberg

Два великих німецьких банки задумалися про злиття – Bloomberg

Deutsche Bank розглядає питання злиття з конкурентом Commerzbank

Два великих німецьких банки задумалися про злиття – Bloomberg
фото з pixabay.com

Голова правління Deutsche Bank Пауль Ахляйтнер наразі розглядає рішення про злиття ослаблених банків Німеччини для створення такого, який процвітатиме. Протягом останніх кількох місяців він обговорює питання злиття Deutsche Bank із його конкурентом Commerzbank з інвесторами та високопосадовцями в Німеччині, втім офіційних переговорів між банками ще не було. Про це повідомляє Bloomberg.

«Такий план може спрацювати, якщо банки зможуть об’єднати роздрібні підприємства, зменшити чисельність персоналу та продати деякі глобальні операції включно з торговою інфраструктурою», – зазначив Рой Сміт, почесний професор практики управління в Школі бізнесу Штерна в Нью-Йоркському університеті.

«Це наче зв’язати двох п’яниць разом, щоб дати їм більшу стабільність», – сказав він.

Вартість акцій Deutsche Bank впала на 1,5% на Франкфуртській біржі. Минулого тижня акції банку досягли свого рекордного мінімуму та загалом за рік втратили 40% від своєї вартості. Ринкова капіталізація Deutsche Bank складає 19,6 млрд євро.

Акції Commerzbank також здешевіли на 1,5%. Загалом за рік вартість акцій знизилася на 25%. Кредитори наразі оцінюють банк у 11,7 млрд євро.

 Ключовою перепоною на шляху злиття є зниження вартості акцій Deutsche Bank. Інвестори говорять, що не хочуть об’єднання на даний момент, оскільки це спричинить розводження акцій, а також потенційно спровокує необхідність докапіталізації.

Видання повідомляє, що банки проводили переговори з цього питання ще влітку 2016 року, але вирішили відмовитися від угоди.

Нагадаємо: у травні Deutsche Bank, найбільший банк Німеччини, у межах програми реструктуризації оголосив про плани скоротити понад 7000 робочих місць задля вирішення проблеми падіння прибутку.  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті