mind
Вітчизняні hi-tech стартапи отримають 50 млн грн інвестицій від Кабміну

Вітчизняні hi-tech стартапи отримають 50 млн грн інвестицій від Кабміну

Інвестиції будуть здійснюватися у вигляді грантів

Вітчизняні hi-tech стартапи отримають 50 млн грн інвестицій від Кабміну
Фото: Shutterstock

Українські hi-tech стартапи, які можуть стати успішними, як всередині країни, так і за її межами, отримають кошти з державного бюджету у розмірі 50 млн грн інвестицій у вигляді грантів, йдеться у повідомленні InVenture.

Як зазначається, про це повідомила старший радник урядового уповноваженого з питань інвестицій Дебора Фейрлі в рамках ІХ Національного експертного форуму Інституту Горшеніна.

Вона зазначила, що інвестиції будуть здійснюватися у вигляді грантів. Це означає, що держава не буде претендувати на частку власності в цих стартапах – вони залишатимуться у власності своїх засновників.

Так, Фейрлі розповіла, що Фонд підтримки стартапів займеться пошуком українських стартапів, які потребують фінансування для виведення свого продукту на новий рівень або для залучення більшого числа розробників, або для виходу на закордонні ринки і тощо

Метою Фонду є допомога перспективним розробникам, яких в Україні не так вже й мало, в отриманні можливості розвиватися.

Крім того, Фейрлі додала, що за останній час вона взяла участь в так званих бізнес-акселераторах і інкубаторах в Дніпрі, Львові, Харкові. Там вона побачила велику кількість розробників, бажаючих працювати на благо України.

Однак поки точно не відомо, скільки компаній зможуть отримати венчурні інвестиції від уряду України.

Про те, чи можливо отримати ще більший приплив зовнішнього капіталу до країни, розповіла Mind виконавчий директор UVCA Ольга Афанасьєва у матеріалі «Що спричинило потрійний стрибок венчурних інвестицій України».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті