Захворіло у світі
176,446,731
Померло у світі
3,811,528
Вилікувалось у світі
160,417,038
Захворіло в Україні
2,223,558
Померло в Україні
51,679
Вилікувалось в Україні
2,127,337
НБУ подав нові судові позови у Швейцарії та Україні проти Коломойського

НБУ подав нові судові позови у Швейцарії та Україні проти Коломойського

Позови спрямовані на погашення заборгованості за п'ятьма кредитними угодами на суму близько 10 млрд грн

НБУ подав нові судові позови у Швейцарії та Україні проти Коломойського
Фото: УНІАН

Національний банк України подав нові позови в суди Швейцарії та України проти одного з колишніх акціонерів ПриватБанку Ігоря Коломойського, які стосуються виконання його зобов’язань за наданими у 2016 році особистими поруками на користь регулятора. Про це йдеться в повідомленні на сайті НБУ.

Загалом позови спрямовані на погашення заборгованості за п'ятьма кредитними угодами на суму близько 10 млрд грн, і регулятор переконаний, що як швейцарський, так і український суди задовольнять обґрунтовані вимоги НБУ.

«Ці позови є ще одним важливим кроком на шляху до захисту інтересів українців та забезпечення виконання колишніми акціонерами ПриватБанку взятих на себе зобов'язань.
ПриватБанк отримав кредити рефінансування від НБУ під забезпечення поруками, наданими особисто Ігорем Коломойським. Але сьогодні зрозуміло, що в той час ПриватБанк насправді не міг повернути ці кредити. Врешті-решт, державі довелося націоналізувати банк ціною значних витрат в еквіваленті 5% ВВП, щоб захистити інтереси мільйонів власників рахунків та зберегти фінансову стабільність у цілому. НБУ наразі вживає і продовжить вживати правових заходів, необхідних для відшкодування Ігорем Коломойським цих коштів», – йдеться в повідомленні з посиланням на  заступника голови НБУ Катерини Рожкової.

Як зазначається, мета позовів – забезпечити погашення кредитів рефінансування, які  Національний банк надав ПриватБанку в період між 2008 та 2015 роками.

Перший позов подано за місцем проживання Коломойського в Швейцарії – до суду першої інстанції в Женеві, другий пакет позовів подано за місцем знаходження його майна в Україні – до Господарського суду Дніпропетровської області.

Таке рішення Національного банку свідчить, що регулятор готовий вести судові справи проти Ігоря Коломойського як в Україні, так і за кордоном, щоб притягнути його до відповідальності. Ігор Коломойський продемонстрував небажання виконувати взяті на себе зобов’язання добровільно, незважаючи на важкі наслідки, які українська держава змушена понести через його дії.

Зі свого боку Коломойський прогнозував розгляд справи за позовом ПриватБанку до екс-власників не раніше 2020 року. Йдеться про позов ПриватБанку проти Коломойського і Боголюбова, а також компаній, які, імовірно, їм належать або знаходяться під їхнім контролем.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті