Захворіло у світі
176,446,731
Померло у світі
3,811,528
Вилікувалось у світі
160,417,038
Захворіло в Україні
2,223,558
Померло в Україні
51,679
Вилікувалось в Україні
2,127,337
НБУ змінив правила здійснення переказів за межі України у валюті

НБУ змінив правила здійснення переказів за межі України у валюті

Українці безперешкодно зможуть відправляти і отримувати перекази у валюті

НБУ змінив правила здійснення переказів за межі України у валюті
Фото: Shutterstock

Національний банк (НБУ) створює можливості для застосування безпаперових технологій на ринку фінансових послуг та сприяє розширенню кола учасників цього ринку, у касах яких може бути виданий переказ із-за кордону, йдеться у повідомленні регулятора.

Як зазначається, відповідні зміни до Правил здійснення за межі України та в Україні переказів фізичних осіб за поточними валютними неторговельними операціями та їх виплати в Україні, затверджені Постановою НБУ №62 набувають чинності з 12 червня 2018 року.

По-перше, банкам та їх клієнтам (фізичним особам-резидентам) надається можливість застосовувати сучасні комунікаційні технологіїPaperless під час переказів іноземної валюти.

«Так, клієнти банків зможуть подавати електронні копії підтвердних документів для здійснення переказів іноземної валюти за межі України з поточних рахунків в іноземній валюті. А банки зможуть створювати електронні копії підтвердних документів, поданих фізичними особами для здійснення переказу в паперовій формі, для їх подальшого зберігання», – зазначається у повідомленні.

По-друге, фізичні особи отримують можливість за допомогою міжнародної платіжної системи ініціювати у гривні переказ в іноземній валюті за межі України, а також за рішенням відправника переказу, що ініційований із-за кордону в іноземній валюті, отримати такий переказ в Україні в гривні (тобто, у валюті, відмінній від валюти його ініціювання).

Нагадаємо, чистий продаж (перевищення продажу над купівлею) готівкової іноземної валюти населенням України через банківську систему в травні цього року склав $350,6 млн. Це рекордний показник із травня минулого року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті