Державіаслужба обмежила польоти легких дронів

Державіаслужба обмежила польоти легких дронів

Обмеження стосується всіх, окрім тих, хто керує дронами масою понад 2 кг

Державіаслужба обмежила польоти легких дронів
Фото: pixabay.com

Державна авіаційна служба встановила обмеження на польоти дистанційно пілотованих повітряних суден вагою до 2 кг, зокрема, поруч із місцями масового скупчення людей (без попереднього отримання дозволу на польоти). Про це з посиланням на дані Тимчасового порядку використання повітряного простору України пише Інтерфакс-Україна.

Згідно з повідомленням, обмеження стосується всіх, окрім тих, хто керує  дронами масою понад 2 кг. Пілоти ж легких безпілотників відтепер також зобов'язані дотримуватися правил.

Зокрема, без інформування й отримання дозволів від відповідних відомчих органів польоти можуть виконуватися тільки вдень і при дотриманні низки умов.

Також заборонено літати над промисловими зонами, електростанціями, залізничними станціями, морськими портами, сховищами палива, нафти, газу, інших небезпечних речовин і рідин тощо.

Центральні вулиці міст, селищ міського типу й сіл, залізниці державного і регіонального значення, дороги державного значення і лінії електропередачі можна перетинати, але не літати над ними.

Заборонені польоти безпілотників також над виправними центрами, колоніями й СІЗО, а також об'єктами під охороною, списки яких визначені Міноборони, МВС, Держприкордонслужбою, СБУ, Нацполіціей, Нацгвардією, іншими військовими і правоохоронними органами.

Також заборонено літати над «іншими важливими державними й потенційно небезпечними об'єктами», проте їх список і критерії в тексті порядку не вказані.

Крім того, заборона на польоти поширюється на місця аварій і катастроф, зон спецоперацій, зокрема поліцейських, зони проведення АТО, і зони «для забезпечення безпеки осіб, щодо яких здійснюється державна охорона».

Оприлюднений порядок також визначає максимальну швидкість польоту (160 км/ч), висоту (50 м), відстань від пілота (не більше 500 м) і відстань від сторонніх осіб – не ближче 30 метрів, для дітей до 12 років – не ближче 50 метрів,  для груп осіб більше 12 чоловік – не ближче 150 метрів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло