ФБР внаслідок масштабної спецоперації затримало 74 хакери

ФБР внаслідок масштабної спецоперації затримало 74 хакери

Зловмисники зламували електронну пошту та перехоплювали електронні грошові перекази

ФБР внаслідок масштабної спецоперації затримало 74 хакери
фото AP /Eric Risberg

У вівторок, 12 червня, Федеральне бюро розслідувань оголосило про успішне завершення операції із затримання інтернет-злочинців. Метою операції, зокрема, було затримання хакерів, які отримували доступ до банківських переказів, зламуючи електронну пошту компаній і приватних осіб, – це так звані BEC-атаки (business email compromise).

Спецоперація ФБР під кодовою назвою WireWire зайняла шість місяців, її активна фаза тривала два тижні, повідомляється на сайті ФБР.

В операції також взяли участь американський Департамент юстиції, Департамент внутрішньої безпеки, Департамент казначейства та Служба поштової інспекції.

У результаті правоохоронним органам вдалося затримати 74 зловмисники. З них 42 були заарештовані в США, ще 29 – у Нігерії, а також троє – у Канаді, Мавританії і Польщі.

«Під час операції було вилучено майже $2,4 млн, також вдалося повернути грошові перекази на суму близько $14 млн», – розповіли у ФБР.

Нагадаємо: біткойн упав у ціні після кібератаки на південнокорейську криптовалютну біржу.

Про те, як кіберзагрози стали одним із найнебезпечніших ризиків для бізнесу, та як українські компанії ведуть боротьбу з кібертероризмом – у матеріалі Mind.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті