Кличко пропонує «Нафтогазу» вирішувати суперечку щодо боргів «Київенерго» у суді

Кличко пропонує «Нафтогазу» вирішувати суперечку щодо боргів «Київенерго» у суді

Місто не може взяти на себе борги приватної компанії, частина з яких – це штрафи та пені, що не мають джерела погашення

Кличко пропонує «Нафтогазу» вирішувати суперечку щодо боргів «Київенерго» у суді
Мер Києва Віталій Кличко

Місто не може взяти на себе борги приватної компанії «Київенерго», які накопичувалися не один рік, частина з яких це штрафи та пені, що не мають джерела погашення і точна сума яких не визначена, оскільки це предмет судового розгляду з НАК «Нафтогаз України», йдеться у повідомленні на сайті Київської державної адміністрації (КМДА).

Про це заявив мер Києва Віталій Кличко.

«Місто не може взяти на себе борги приватної компанії, які накопичувалися не один рік, – підкреслив він і наголосив, – Моя чітка позиція: ми повинні цю конфліктну ситуацію вирішувати в судах. Але кияни не мають бути заручниками такої ситуації. Ми готові до суду. Але у нас ключова вимога – включіть газ людям».

Як повіомили у КМДА, близько 3 000 житлових будинків столиці залишаються без гарячої води через відмову НАК «Нафтогаз України» укласти договір зі створеним комунальним підприємством «Київтеплоенерго» на постачання газу.

Водночас, Кличко пояснив, що одна справа – борги киян за спожиту послугу, інша ж справа – штрафи і пені, що є результатом господарської діяльності. Компанія «Нафтогаз», на жаль, вирішила шантажувати киян. Відключили газ, допоки борги «Київенерго» не будуть їм повернуті.

Так, за словами мера столиці, стаття закону, на якій наполягає «Нафтогаз», – спірна і не може зобов’язати місто взяти тягар мільярдних боргів без детального їх аналізу. Як він додав, такими є висновки не лише міських фахівців, але й експертів міжнародних аудиторських компаній із «великої четвірки»,

Крім того, мер запевнив, що місто готове до конструктивного діалогу, але за умови, що враховуватимуться не тільки фінансові інтереси компаній, але й інтереси людей.

Також Кличко нагадав, що на сьогодні місто послідовно виконує рішення Київради щодо припинення угоди з «Київенерго» та повертає під контроль громади майно, що 17 років перебувало в управлінні комерційної структури.

Раніше повідомлялось, що ТЕК і персонал «Київенерго» переходить під управління КП «Київтеплоенерго». Процес передачі теплового майна відбуватиметься в два етапи. 

Як писав Mind, заборгованість «Київенерго» перед НАК «Нафтогаз» – близько 4,8 млрд грн, через яку НАК відмовляється укладати угоди з «Київтеплоенерго», поки остання не візьме на себе борги, які накопичені в період угоди з ПАТ «Київенерго».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті