Siemens розглядає варіант продажу бізнесу із виробництва газових турбін

Siemens розглядає варіант продажу бізнесу із виробництва газових турбін

Через зниження попиту компанія готова навіть до злиття з конкурентами

Siemens розглядає варіант продажу бізнесу із виробництва газових турбін
фото Siemens

Компанія Siemens розглядає стратегічні варіанти подальшого розвитку, включно із потенційним продажем свого підрозділу із виробництва газових турбін для електростанцій. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на власні джерела.

Німецька інжинірингова компанія розглядає всі можливості, навіть злиття з конкурентом. Утім, остаточного рішення ще не прийнято і джерела говорять, що компанія, можливо, витримає спад і збереже цей бізнес.

Обговорення розпочались після того, як у листопаді компанія оприлюднила план із скорочення 6900 робочих місць у підрозділах енергетики та газу та закриття кількох заводів. Бізнес із виробництва турбін постраждав у результаті спаду замовлень на тлі того, що глобальна енергетична  промисловість переходить на поновні джерела енергії.

Нагадаємо: компанія Siemens потрапила в епіцентр скандалу, коли виявилося, що концерн в обхід санкцій поставляв турбіни до анексованого Криму.

Німецький концерн звинуватив російські структури «РОСТЄХ» у незаконному переміщенні призначених для електростанції в Тамані газотурбінних установок у Крим та вирішив призупинити поставки генеруючого обладнання за діючими контрактами з російськими компаніями, які перебувають під контролем держави.

Siemens неодноразово вимагав повернути чотири турбіни й визнати угоду з їх продажу недійсною. Втім, цього року дев’ятий арбітражний апеляційний суд визнав законною відмову нижчої інстанції прийняти забезпечувальні заходи за позовом російської «дочки» німецької Siemens до структур «РОСТЄХ» через поставки турбін для кримських електростанцій. Попередній суд першої інстанції відмовився накласти арешт на чотири турбіни, які незаконним шляхом потрапили до анексованого РФ Криму.

Проте сам концерн не розірвав зв’язків із РФ і заявив, що готовий продовжувати працювати над подальшою модернізацією російських електростанцій.

18 грудня була підписана перша після скандалу угода на будівництво в російському Нижньокамську парогазової електростанції вартістю 380 млн євро.

Як повідомлялося, Siemens відмовився постачати обладнання для модернізації газотранспортної системи України, побоюючись втратити замовлення в Росії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті