Європарламент прийняв резолюцію із закликом негайно звільнити Сенцова

Європарламент прийняв резолюцію із закликом негайно звільнити Сенцова

У документі міститься вимога звільнити всіх українських політвʼязнів і дати оцінку діям РФ щодо порушення прав людини

Європарламент прийняв резолюцію із закликом негайно звільнити Сенцова
фото qha.com.ua

Європарламент у четвер, 14 червня, ухвалив резолюцію щодо порушення прав людини в Росії, у якій вимагає негайно звільнити українського режисера Олега Сенцова, повідомляє ВВС.

За таке рішення проголосували 485 євродепутатів, проти виступили 76 осіб, 66 – утрималися.

«Вимагаємо, щоб влада Росії негайно та безумовно звільнила Олега Сенцова та інших незаконно затриманих громадян України в Росії та на Кримському півострові», – йдеться у резолюції Європарламенту.

У документі вказуються імена всіх українських політв'язнів, включаючи Олександра Кольченка та Володимира Балуха, загалом понад 70 українців.

Під час дебатів, які пройшли в Європарламенті, депутати наголосили, що Сенцов перебуває на Півночі Росії за Полярним колом у в'язниці в Лабитнангі, де у радянські часи були табори ГУЛАГу.

При цьому з тексту резолюції прибрали заклик бойкотувати чемпіонат світу з футболу в Росії. Однак учасники дебатів закликали посилити тиск на Кремль, а лідерів країн ЄС і дипломатів просили утриматися від поїздок до Росії на ЧС-2018.

«Висловлюємо солідарність з українським режисером та політичним в'язнем Олегом Сенцовим, який голодує з 14 травня з вимогою звільнити незаконно утримуваних співвітчизників», – вказано у резолюції.

Євродепутати нагадали, що кримчанина Сенцова засудили за звинуваченням у тероризмі, проте під час слідства до нього могли застосовувати тортури, та вважають його громадянином Росії, хоча він є громадянином України.

На думку європейських парламентарів, «російські суди, військові або цивільні, некомпетентні судити про дії, вчинені за межами міжнародно визнаної території Росії, і судовий розгляд у таких випадках не може вважатися законним», – йдеться в тексті документа.

У резолюції міститься заклик до ЄС «виступити із заявою, що засуджує порушення прав людини в Росії і спроби приховати їх під прикриттям чемпіонату світу з футболу».

У залі засідань Європарламенту ряд депутатів тримав у руках портрети Сенцова та інших політв'язнів на знак протесту проти їх незаконного утримання в російських в'язницях.

Міністр МЗС України Павло Клімкін подякував Європарламенту за підтримку України та українських політв'язнів.

Президент Петро Порошенко також відреагував на прийняття резолюції, зазначивши, що в Росії могли би скористатися такою нагодою, як чемпіонат світу з футболу, щоб проявити жест гуманізму. «Але, схоже, права людини не входять до життєвих інтересів Кремля», – констатував він.

ПП: Важлива резолюція Європарламенту із засудженням масових порушень Росією прав людини, в тому числі й на тимчасово...

Опубліковано Петром Порошенком 14 червня 2018 р.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло