Керченську паромну переправу закриють восени 2018 року

Керченську паромну переправу закриють восени 2018 року

Після запуску руху вантажного транспорту Керченським мостом

Керченську паромну переправу закриють восени 2018 року
Фото: Wikipedia

Процес ліквідації компанії ТОВ «Морська дирекція», яка є оператором Керченської поромної переправи, завершиться восени 2018 року, коли буде запущено рух вантажного транспорту Керченським (Кримським) мостом, повідомляє ТАСС.

Як зазначається, про це у четвер повідомив міністр транспорту регіону Юрій Овсянников.

Функції оператора переправи повністю перейдуть держпідприємству «Кримські морські порти».

«Завершиться це (процес ліквідації компанії – Mind) тоді, коли почнеться вантажний рух Кримським мостом. Після цього практично необхідність в сполученні через переправу вичерпається», – сказав Овсянников.

За його словами, в процесі ліквідації компанії будуть звільнені на першому етапі близько 400 співробітників.

Овсянников також повідомив, що використовуються на переправі пороми будуть перебазовані.

ТОВ «Морська дирекція» була заснована в кінці 2014 року автономною некомерційною організацією «Єдина транспортна дирекція», яка після анексії Криму Росією була оператором перевезень пасажирів Керченською протокою.

Нагадаємо, 15 травня 2018 року рух мостом було відкрито одночасно з двох берегів Керченської протоки – по дві смуги в кожний бік. Рух легкових автомобілів і автобусів по Кримському мосту відкрився на півроку раніше запланованого. Вантажний транспорт поїде мостом восени. Залізнична частина буде введена в експлуатацію згідно з графіком – у 2019 році.

Як писав Mind, британський міністр у справах Європи Алан Дункан засудив відкриття Керченського мосту та наголосив на порушеннях прав людини на анексованому півострові.

Крім того, Міністерство інфраструктури оцінює прямі збитки України в результаті вимушеного зменшення тоннажності суден, які заходять в українські порти Маріуполь і Бердянськ, після будівництва Керченського мосту, що обмежує своєю висотою прохід кораблів, у 500 млн грн на рік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті