Російські гроші – це ахіллесова п’ята Путіна – Браудер

Російські гроші – це ахіллесова п’ята Путіна – Браудер

Особистий ворог Путіна, Браудер, вважає, що західні країни можуть вплинути на російського президента лише діставшись до його грошей через російських олігархів

Російські гроші – це ахіллесова п’ята Путіна – Браудер
Владімір Путін
фото з pixabay.com

Фінансист та «ворог №1» Владіміра Путіна Біл Браудер заявив, що якщо Захід хоче натиснути на президента Путіна, треба в першу чергу націлитись на російські гроші та олігархів. Про це повідомляє Reuters.

Браудер, 54-річний керівник інвестиційного фонду Hermitage Capital Management, очолює кампанію із боротьби з корупцією та покарання російських чиновників, причетних до смерті адвоката Сергія Магнітського у 2009 році, який працював на Браудера.

На думку американця, який заробив мільйони на російських ринках, Захід програє Росії, яку він вважає корумпованою та слабкою.

«З неймовірно поганими картами, Путін блефує перед Заходом, – сказав Браудер в інтерв’ю Reuters. –  Це аналогія з покером: Путін має пару двійок, у нас фул-хаус і ми скидаємо карти».

У США економіка складає $20 трлн, а загалом країни «Великої сімки» мають майже $40 трлн, тоді як економіка РФ складає всього $1,7 трлн, що навіть менше, ніж у Італії.

Браудер закликає західні уряди прийняти так званий закон Магнітського щодо введення санкцій проти російських чиновників за корупцію та порушення прав людини.

З огляду на анексію Криму, розв’язану війну на сході України, отруєння Сергія Скрипаля та його доньки в Англії, Браудер вважає, що найкращий спосіб протистояти Путіну – це йти за його грошима.

«Якщо ви доберетесь до грошей Путіна через його олігархів, як це почали робити США, це його зупинить», – сказав він.

Нагадаємо: 6 квітня Міністерство фінансів США ввело нові санкції проти низки російських олігархів та їх компаній. Більше про цей раунд санкцій та чим вони відрізняються від попередніх, можна прочитати в матеріалі Mind «New Wave: що означають нові санкції США проти РФ».

Як повідомлялось, російський суд приговорив Браудера до 9 років позбавлення волі заочно, визнавши його винним в ухилянні від сплати податків. Минулого місяця його було заарештовано в Іспанії за російським ордером, втім, за лічені години його відпустили.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті