Макрон хоче зробити французьку мову офіційною в ЄС

Макрон хоче зробити французьку мову офіційною в ЄС

«Чому мова Шекспіра має переважати над мовою Вольтера?» – міркують в Єврокомісії на тлі послаблення авторитету Британії через Brexit

Макрон хоче зробити французьку мову офіційною в ЄС
фото Shutterstock

Президент Франції Еммануель Макрон виступає за те, щоб зробити французьку мову основною офіційною мовою Євросоюзу після виходу Великобританії з європейського блоку, пише газета The Wall Street Journal, на яку посилається FinMarket.

У 27 країнах Євросоюзу розмовляють 24 офіційними мовами. При цьому понад 80% учнів в початкових школах і 95% в середніх школах ЄС вивчають англійську мову як першу іноземну.

Відмова Великобританії від членства в Євросоюзі може похитнути статус англійської мови. На сьогодні англійська залишається офіційною мовою для 12,8% з 511 млн жителів ЄС.

Однак після виходу Британії з блоку англійська залишиться лише другою офіційною мовою в двох країнах: в Ірландії і на Мальті. Загалом це складе близько 1,2% від усього населення ЄС після Brexit, порахували в газеті.

Однак з іншого боку, близько 81% усіх документів у ЄС складені англійською мовою, тоді як французькою – тільки 5%, ще 2% – німецькою. І це при тому, що лише 2,8% чиновників Євросоюзу – британці, пише я WSJ.

Раніше президент Литви Даля Грібаускайте відзначала, що яким би не було рішення про офіційну мову ЄС, воно «не може бути відірване від реальності».

«Англійська є найпопулярнішою мовою для спілкування в ЄС, і люди будуть продовжувати її використовувати. Особливо враховуючи, що вона залишається однією з офіційних мов в Ірландії і на Мальті», – зазначала вона.

Водночас Макрон наполягає, що французька мова має здобути доступ до низки нових можливостей у рамках ЄС. Він запевняє, що в апараті ЄС з'являться додаткові курси французької для чиновників і також обіцяв розширити міжнародну мережу французьких шкіл.

Макрона в цьому питанні підтримує голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, уродженець Люксембургу, який регулярно виступає німецькою та французькою мовами.

«Чому мова Шекспіра має превалювати над мовою Вольтера? – запитував глава Єврокомісії. – Нам не варто настільки англізуватися».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло