Проти Меркель ополчилися найближчі політичні союзники через кризу біженців
«Політика відкритих кордонів» більше не є загальноєвропейською тенденцією

Серйозний конфлікт щодо питання біженців виник у правлячому блоці Німеччини ХДС/ХСС. Християнсько-демократичний союз, як відомо, очолює Ангела Меркель, і останнім часом її авторитет у країні зазнає нещадного бомбардування з боку критиків її «політики відкритих кордонів», пише Deutsche Welle.
Голова Християнсько-соціального союзу (ХСС) Хорст Зеехофер, який зараз обіймає пост міністра МВС, має намір не впускати до Німеччини тих іноземців, чиї клопотання про притулок вже зареєстровані в інших країнах Євросоюзу. Меркель, однак, проти.
Теоретично це може призвести до ситуації, коли люди будуть змушені кидатися від однієї країни до іншої в ЄС, вважає Меркель, і це значно посилить тиск на Грецію та Італію – саме на ці країни припадає головний удар від потоку біженців, і логічно, що вони реєструються спочатку в цих країнах.
Меркель виступає за загальноєвропейське рішення цієї проблеми. Канцлер має намір провести термінову зустріч на вищому рівні з лідерами країн ЄС, які, так само як і Німеччина, відчувають найбільше навантаження у зв'язку з напливом біженців.
За інформацією Die Welt, зустріч може відбутися 23 або 24 червня – ще до регулярного саміту ЄС. Ангела Меркель має намір зустрітися з лідерами Італії та Австрії, а також деяких інших держав.
Темою переговорів стане пошук рішень стосовно міграційної кризи. Зокрема, мова піде про розширення мандата і повноважень європейської прикордонної служби Frontex, а також посилення співпраці в цій галузі з третіми країнами, перш за все, з Тунісом.
У самій Німеччині намітився розкол у правлячій коаліції. Після того як Меркель відкинула план Зеєхофера, ситуація переросла у війну слів, яка поставила дружні партії одна проти одної. Через розбіжності на минулому тижні навіть не відбулася парламентська сесія. Тепер Меркель попросила два тижні на те, щоб розробити міграційні угоди з іншими державами ЄС.
Ця криза чітко показує, що «політика відкритих кордонів» більше не є загальноєвропейською тенденцією. Нові праві лідери в сусідній Австрії та Італії просувають антиімміграційні програми, популістські партії завоювали позиції в ЄС, а Меркель більше не має підтримки всередині країни з боку союзних консерваторів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].