Захворіло у світі
33,978,492
Померло у світі
1,014,291
Вилікувалось у світі
23,644,768
Захворіло в Україні
213,028
Померло в Україні
4,193
Вилікувалось в Україні
94,443
Канада першою з країн «Великої сімки» легалізувала марихуану

Канада першою з країн «Великої сімки» легалізувала марихуану

Заборону на канабіс, яка тривала в країні 90 років, нарешті знято

Канада першою з країн «Великої сімки» легалізувала марихуану
фото pixabay.com

Сенат Канади 52-ма голосами «за» і 29-ма «проти» схвалив законопроект про легалізацію вживання марихуани в рекреаційних цілях, повідомляє Reuters.

Після набуття законом чинності через 8-12 тижнів повнолітні громадяни Канади зможуть володіти марихуаною у кількості до 30 грамів.

Це питання в сенаті лобіювали ліберали, які зробили легалізацію рекреаційного використання марихуани частиною своєї успішної передвиборчої кампанії в 2015 році.

За їх словами, новий закон обмежить вживання марихуани неповнолітніми і зменшить кількість злочинів, пов'язаних з її вживанням.

Активний опір законопроекту чинили сенатори від опозиційної Консервативної партії країни. Висловлюються побоювання, що легалізація може вплинути на кримінальну обстановку, здоров'я та безліч інших факторів.

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо відреагував на рішення сенату:

«Нашим дітям було занадто просто дістати марихуану, а злочинцям – отримувати великі прибутки на ній. Сьогодні ми міняємо ситуацію: наш план легалізувати і контролювати марихуану щойно прийнято сенатом», – написав він у Твіттері.

Підвищений інтерес інвесторів тепер викликають канадські компанії, що обробляють марихуану, такі як Canopy Growth Corp, Aphria Inc, Horizons Marijuana Life Sciences ETF і Aurora Cannabis Inc, які лобіювали легалізацію марихуани для рекреаційного використання по всій країні.

«Це просто чудово, – зазначив сенатор Тоні Дін, який направив законопроект до сенату. – Щойно ми стали свідками історичного для Канади голосування. Кінець 90-літньої заборони».

Раніше повідомлялося, що Сенат Канади вніс майже 40 поправок до законопроекту про легалізацію марихуани.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті