Захворіло у світі
12,813,864
Померло у світі
566,790
Вилікувалось у світі
7,046,535
Захворіло в Україні
53,521
Померло в Україні
1,383
Вилікувалось в Україні
26,118
Суд зобов’язав «Ельдорадо» сплатити 147 млн грн банку «Михайлівський»

Суд зобов’язав «Ельдорадо» сплатити 147 млн грн банку «Михайлівський»

Отримані в рамках судового провадження кошти будуть використані для задоволення вимог кредиторів банку «Михайлівський»

Суд зобов’язав «Ельдорадо» сплатити 147 млн грн банку «Михайлівський»
Фото Facebook "Ельдорадо"

Касаційний господарський суд України у складі Верховного Суду України 20 червня 2018 року визнав законними позовні вимоги ПАТ «Банк «Михайлівський» щодо стягнення з ТОВ «Лізингова компанія «Ельдорадо» кредитної заборгованості в розмірі 147,22 млн грн, повідомляє Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

Напередодні введення в банк тимчасової адміністрації зобов’язання компанії були погашені без сплати реальних коштів, виключно проведенням бухгалтерських проводок. Уповноважена особа ФГВФО встановила, що цей правочин є нікчемним.

Таке ж рішення прийняли перша та апеляційна інстанції: вимоги банку «Михайлівський» до «Ельдорадо» щодо стягнення заборгованості за кредитним договором від 9 жовтня 2014 року в розмірі 147,22 млн грн є законними.

Таким чином, касаційний суд, залишивши рішення госпсуду та постанову апеляційного суду без змін, визнав дії колишніх посадових осіб банку та позичальників, які були пов’язаними з власниками банку особами, такими, що не відповідають вимогам законодавства України.

За даними держреєстру, засновниками «Ельдорадо» є кіпрська компанія «Потнеф Ентерпрайзіс Лімітед» і ТОВ «Дієса» (власник мережі магазинів побутової техніки та електроніки «Ельдорадо»). Проте бенефіціар ТОВ «Екосіпан», єдиного акціонера банку «Михайлівський», Віктор Поліщук у 2013 році публічно підтверджував інформацію про придбання мережі «Ельдорадо».

Нагадаємо: у серпні 2017 року апеляційний суд підтвердив банкротство банку «Михайлівський».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті