Голод у Венесуелі: працівники не виходять на роботу, бо не мають сил

Голод у Венесуелі: працівники не виходять на роботу, бо не мають сил

Їжа стала важливішою за працевлаштування, тисячі людей покидають роботу в нафтохімічній галузі, яка хоч якось тримає на плаву економіку країни, і іммігрують

Голод у Венесуелі: працівники не виходять на роботу, бо не мають сил
фото з pixabay.com

У Венесуелі, колись процвітаючій країні Південної Америки, триває голод. Голод прискорює загибель венесуельської нафтової промисловості, оскільки працівники є настільки слабкими, що не в змозі виконувати свою роботу. Про це повідомляє Financial Post.

Щотижнева зарплатня середньостатистичного працівники нафтової промисловості складає 110 000 боліварів. На цю суму можна купити менше кілограма кукурудзяного борошна або рису. Єдиний білок, який працівники отримують з їжі, це 170 грамів консервованого тунця, який включено до набору продуктів харчування, який влада надає малозабезпеченим сім’ям.

«Я не їв м’яса протягом двох місяців. – сказав Пабло Руїс, один з працівників. – А останнього разу, коли їв, я витратив усю зарплатню за тиждень на курятину».

Їжа стала важливішою за працевлаштування. Невихід на роботу або звільнення за власним бажанням стали у Венесуелі буденною справою.

Зазначається, що країна страждає від безпрецедентного краху, її ВВП з 2013 року впав на 40%. Державна нафтова компанія Petroleos de Venezuela SA (PDVSA) на межі хаосу, оскільки лідери замінили експертів-менеджерів на лоялістів, піднімали зарплатню та направляли прибутки на соціальні програми. У компанії процвітала корупція. За останні 16 років виробництво скоротилось наполовину. Щоденні обсяги видобування знизились з 3,34 млн барелів в 2001 році до 1,77 млн барелів на січень цього року.

Дослідження трьох венесуельських університетів показало, що понад 64% жителів країни втратили у вазі понад 11 кг в 2017 році. Більше 61% респондентів повідомили, що останні три місяці спали голодними. Профспілки повідомили, щов листопаді та грудні 12 працівникам стало зле прямо на виробництві.

Видання зазначає, що протягом десятиліть робота в PDVSA була мрією для венесуельців. Компанія забезпечувала працівників не лише достойною зарплатнею, спецодягом, а й обідами в кафетеріях при виробництві. Зараз в цих кафетеріях переважно голодні діти, а працівники йдуть з компанії, щоб стати водіями таксі, водопровідниками або фермерами. Деякі іммігрують, деякі з останніх сил тримаються.  

Нагадаємо: за даними Національної асамблеї Венесуели, рівень інфляції в країні сягнув 6141% за період з лютого 2017 по лютий 2018 року. Лише за лютий цього року інфляція виросла майже вдвічі (на 80%), а з грудня 2017 по лютий 2018 року – більше ніж втричі (на 231%).

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло