Україна і Саудівська Аравія разом вироблятимуть літаки АН-132

Україна і Саудівська Аравія разом вироблятимуть літаки АН-132

Поки що українська сторона планує взяти на себе 80% виробництва, включно з 1 з найскладніших частин - виготовлення крила літака

Україна і Саудівська Аравія разом вироблятимуть літаки АН-132
Ан-132
Фото Facebook ДП "Антонов"

Україна і Саудівська Аравія завершують відпрацювання умов кооперації по серійному виробництву багатоцільових Ан-132 розробки ДП «Антонов» (Київ) вантажопідйомністю 9,2 тонн на потужностях в Таїфі, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу ДП «Антонов».

Вже в липні сторони повинні отримати техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) проекту серійного виробництва, підготовлене іспанською інжинірингової компанією на замовлення саудівської компанії TAQNIA Aeronautics.

«З метою оцінки комерційних перспектив проекту серійного виробництва Ан-132 на потужностях в Таїфі наш саудівський партнер у проекті – TAQNIA Aeronautics – замовив підготовку ТЕО проекту одній з відомих на ринку європейських інжинірингових компаній. За даними саудівської сторони, на сьогоднішній день ступінь готовності ТЕО проекту, розробленого іспанським субпідрядником, оцінюється в 80-85%, завершення цих робіт очікується в липні», – уточнили в прес-службі.

Відповідно до повідомлення, на початковому етапі частка саудівської сторони в кооперації не перевищить 10%, тоді як українська частка складе решту. Проте в подальшому це співвідношення повинно трансформуватися до 80% для саудівців, та 20% для української сторони.

Як відзначили в ДП, ТЕО проекту також передбачає створення сучасного складального виробництва Ан-132 на потужностях в Києві для виготовлення установчої партії нових літаків. «ДП» Антонов», як розробник Ан-132 буде отримувати роялті за кожну продану машину», – уточнили в прес-службі.

Зазначається, що попередня вартість проекту стане відома після завершення відпрацювання всіх аспектів масштабної міжнародної коопераційної програми співпраці.

Запуск серійного виробництва багатоцільових Ан-132 на потужностях в Таїфі планується у 2021 році. Багатоцільовий Ан-132 вантажопідйомністю 9,2 тонн – модифікація легкого транспортного Ан-32 – повинен замінити на ринку Ан-32 і Ан-26.

Програма Ан-132 реалізується ДП «Антонов» в рамках укладеної в квітні 2015 року угоди про кооперацію з саудівськими King Abdulaziz City for Science and Technology (KACST) і Taqnia Aeronautics Co. Літак будується в рамках міжнародної кооперації за участю провідних західних виробників: канадських Pratt & Whitney Canada і CMC Electronics, американської Honeywell, французької Liebherr, британської Dowty Propellers.

Збірка демонстраційного зразка Ан-132 на потужностях ДП «Антонов» завершена в грудні 2016 року. 

Нагадаємо, в листопаді під час Dubai Airshow 2017 пройшов показ літака-демонстратора потенційним саудівським замовникам, де ДП «Антонов» домовилося про виробництво літаків Ан-132D спільно з Саудівською Аравією

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло