Україна і Саудівська Аравія разом вироблятимуть літаки АН-132
Поки що українська сторона планує взяти на себе 80% виробництва, включно з 1 з найскладніших частин - виготовлення крила літака

Україна і Саудівська Аравія завершують відпрацювання умов кооперації по серійному виробництву багатоцільових Ан-132 розробки ДП «Антонов» (Київ) вантажопідйомністю 9,2 тонн на потужностях в Таїфі, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу ДП «Антонов».
Вже в липні сторони повинні отримати техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) проекту серійного виробництва, підготовлене іспанською інжинірингової компанією на замовлення саудівської компанії TAQNIA Aeronautics.
«З метою оцінки комерційних перспектив проекту серійного виробництва Ан-132 на потужностях в Таїфі наш саудівський партнер у проекті – TAQNIA Aeronautics – замовив підготовку ТЕО проекту одній з відомих на ринку європейських інжинірингових компаній. За даними саудівської сторони, на сьогоднішній день ступінь готовності ТЕО проекту, розробленого іспанським субпідрядником, оцінюється в 80-85%, завершення цих робіт очікується в липні», – уточнили в прес-службі.
Відповідно до повідомлення, на початковому етапі частка саудівської сторони в кооперації не перевищить 10%, тоді як українська частка складе решту. Проте в подальшому це співвідношення повинно трансформуватися до 80% для саудівців, та 20% для української сторони.
Як відзначили в ДП, ТЕО проекту також передбачає створення сучасного складального виробництва Ан-132 на потужностях в Києві для виготовлення установчої партії нових літаків. «ДП» Антонов», як розробник Ан-132 буде отримувати роялті за кожну продану машину», – уточнили в прес-службі.
Зазначається, що попередня вартість проекту стане відома після завершення відпрацювання всіх аспектів масштабної міжнародної коопераційної програми співпраці.
Запуск серійного виробництва багатоцільових Ан-132 на потужностях в Таїфі планується у 2021 році. Багатоцільовий Ан-132 вантажопідйомністю 9,2 тонн – модифікація легкого транспортного Ан-32 – повинен замінити на ринку Ан-32 і Ан-26.
Програма Ан-132 реалізується ДП «Антонов» в рамках укладеної в квітні 2015 року угоди про кооперацію з саудівськими King Abdulaziz City for Science and Technology (KACST) і Taqnia Aeronautics Co. Літак будується в рамках міжнародної кооперації за участю провідних західних виробників: канадських Pratt & Whitney Canada і CMC Electronics, американської Honeywell, французької Liebherr, британської Dowty Propellers.
Збірка демонстраційного зразка Ан-132 на потужностях ДП «Антонов» завершена в грудні 2016 року.
Нагадаємо, в листопаді під час Dubai Airshow 2017 пройшов показ літака-демонстратора потенційним саудівським замовникам, де ДП «Антонов» домовилося про виробництво літаків Ан-132D спільно з Саудівською Аравією
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].