Мін'юст залучить радника для стягнення 172 млрд грн з «Газпрому»

Мін'юст залучить радника для стягнення 172 млрд грн з «Газпрому»

Юррадник здійснить аналіз можливості звернення до виконання рішення українського суду в Нідерландах та Великій Британії

Мін'юст залучить радника для стягнення 172 млрд грн з «Газпрому»
Фото Shutterstock

Міністерство юстиції України має намір залучити юридичного радника з визнання та виконання рішення українського суду в іноземних юрисдикціях щодо сплати «Газпромом» 172 млрд грн за антиконкурентну діяльність за рішенням Антимонопольного комітету України (АМКУ), повідомляє Інтерфакс-Україна.

Згідно з пояснювальною запискою до проекту рішення Кабмін дозволити Мін’юсту застосовувати переговорну процедуру. На сьогодні сума  стягнутих із «Газпрому» коштів на території України становить 72,798 млн. грн, в основному за рахунок акцій та дивідендів ПрАТ «Газтранзит».

Юррадник здійснить аналіз можливості визнання та звернення до виконання рішення українського суду в Нідерландах та Великій Британії.

У січні 2016 року АМКУ оштрафував ПАТ «Газпром» на 85 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу України. Згодом сума штрафу зросла до 172 млрд грн через пеню. Це рішення було декілька разів підтверджено українськими судами.

Уже почався арест активів, що належать «Газпрому» в Україні. У їхній перелік потрапило майно компаній «Газпром збут Україна» та «Міжнародний консорціум з управління і розвитку газотранспортної системи України», а також акції «ПівденНДІДіпрогаз» і «Газтранзиту».

«Газпром» не визнає правомірності накладення штрафу і вважає ці дії України порушенням його прав.

Нагадаємо: у жовтні 2017 року Господарський суд Києва задовольнив клопотання АМКУ та виконавчої служби Міністерства юстиції, змінивши спосіб виконання судового рішення щодо стягнення з «Газпрому» штрафу в 171 млрд грн. Тепер рішення розповсюджується не тільки на банківські рахунки, а й на все майно. 

У березні 2018 року Кабмін вирішив активізувати свої дії щодо стягнення штрафу з російського газового монополіста.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло