5 країн створили альянс для спільної боротьби з криптовалютними злочинами
Міжнародний альянс J5 зможе застосовувати такі методи проти шахраїв, які недоступні кожній країні окремо

Податкові управління США, Австралії, Канади, Нідерландів та Великобританії об'єдналися для боротьби з податковими злочинами і відмиванням грошей з використанням криптовалюти. Про це повідомляє Forbes, на який посилається Forklog.
Альянс, який отримав назву J5, зʼявився з ініціативи міжнародної Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD). У J5 ввійшли керівники відділів податкової злочинності і старші посадові особи в податкових органах, включаючи Австралійську комісію з кримінальних розслідувань (ACIC), Канадське агентство доходів (CRA) та інші держуправління з кримінального розслідування доходів.
Метою J5 є посилення міжнародного контролю за криптозлочинністю. Управління будуть обмінюватися інформацією, проводити спільні розслідування і розширювати можливості один одного за допомогою інноваційних технологій.
«Офшорні структури і фінансові інструменти, що використовуються для здійснення податкових злочинів і відмивання грошей, завдають шкоди економічним, фінансовим і соціальним інтересам наших країн», – йдеться на сайті податкового управління США (IRS).
Перша зустріч відомств відбулася минулого тижня. На ній J5 розробила тактичні плани і визначила перші кроки для виявлення злочинців. Подальші дії J5 оголосить наприкінці року.
«J5 буде застосовувати щодо злочинців методи, які країни не можуть застосувати окремо», – заявив глава IRS Дон Форт.
За інформацією американської компанії з кібербезпеки CipherTrace, за перші шість місяців 2018 року шахраї відмили за допомогою криптовалют $761 млн, отриманих в результаті незаконної діяльності.
Світова тенденція відмивання грошей з використанням криптовалюти різко зросла в цьому році, свідчать експерти. За їх прогнозами, до кінця 2018 кількість «прихованих» таким чином коштів зросте до $1,5 млрд.
Для порівняння, за весь 2017 рік злочинці, щоб приховати свої нелегальні доходи, відмили $266 млн – в три рази менше, ніж в першій половині 2018 року.
Нагадаємо, Франція вимагає від Греції видати росіянина Вінніка, звинуваченого у відмиванні $4 млрд за допомогою криптовалют.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].