Новозеландські чиновники ополчилися на авіакомпанію, яка включила в меню бургер зі штучним м’ясом
Депутати вважають, що штучне м'ясо несе загрозу розвитку місцевого сільського господарства

Національний авіаперевізник Нової Зеландії – компанія Air New Zealand запропонувала пасажирам бізнес-класу на рейсі з Лос-Анджелеса в Окленд бургер з синтетичним м'ясом виробництва американської компанії Impossible food.
До складу синтетичного м'яса входять, зокрема, пшениця, картопля і соя. Impossible foods заснував вегетаріанець і біохімік Пет Браун. Його стартап вже залучив $400 млн інвестицій від Google Ventures і засновника Microsoft Білла Гейтса, розповідає Meduza.
Синтетичний бургер в меню викликав гнів у в.о. прем'єр-міністра Нової Зеландії Вінстона Пітерса. Він заявив, що «категорично проти синтетичної яловичини, а авіакомпанія повинна використовувати продукти тваринного походження».
Член новозеландського парламенту Марк Паттерсон назвав вегетаріанський бургер «загрозою для другого найбільшого джерела експортних надходжень країни», маючи на увазі яловиче м'ясо. «Це ляпас для місцевого ринку тваринництва», – заявив Паттерсон.
Ще один депутат, що займається агропромисловими питаннями, написав у своєму Twitter:
«Я розчарований рішенням Air New Zealand. Наша країна виробляє найсмачніші стейки в світі – без ГМО і гормонів. Авіакомпанія повинна просувати наш національний продукт».
У відповідь авіакомпанія опублікувала на своєму сайті заяву, де йдеться про те, що вона щороку витрачає мільйони доларів на покупку новозеландського м'яса, і синтетичний бургер ніякої загрози для національної м'ясної індустрії не несе. Вибачатися за «пропозицію своїм клієнтам інноваційних продуктів» компанія не збирається.
У Impossible foods наполягають, що їх продукт набагато більш екологічний, ніж звичайний бургер: виробництво синтетичного м'яса практично не викликає викидів парникового газу в атмосферу, тоді як півтора мільярда живих корів виділяють 18% газів, що викликають парниковий ефект на Землі. Це більше, ніж всі види транспорту разом узяті.
Минулого року Impossible Foods повідомила, що завершила будівництво фабрики в Окланді (Каліфорнія), на якій зможе виробляти 454 тисячі кілограм штучного м'яса на місяць.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].