mind
Житла в Україні стало більше майже на 7 млн квадратів

Житла в Україні стало більше майже на 7 млн квадратів

Станом на 1 січня 2018 року в Україні налічувалося 17 млн ​​квартир

Житла в Україні стало більше майже на 7 млн квадратів
Фото: pixabay.com

Житловий фонд України станом на 1 січня цього року склав 984,8 млн кв. м загальної площі. Це на 0,7%, або на 6,9 млн кв. м, більше за показники аналогічного періоду минулого року. Про це з посиланням на дані Державної служби статистики повідомляє finance.ua.

Згідно з повідомленням, у зазначений період в Україні налічувалося 17 млн ​​квартир, з яких 19,5% становили однокімнатні, 36,6% – двокімнатні, 32,6% – трикімнатні і 11,3% – з чотирма й більше кімнатами. 60,9%, або 599,4 млн кв. м загальної площі житлових приміщень,  розташовані в міських населених пунктах.

Частка житлових будинків квартирного типу становила 98,4% загальної площі житлового фонду, площа житлових приміщень у гуртожитках та нежитлових будівлях – 1,6%.

Зазначені показники наведені без урахування тимчасово окупованої території Криму і Севастополя та тимчасово окупованих територій у Донецькій і Луганській областях.

З початку року ціни на будівельно-монтажні роботи зросли на 23,4% у порівнянні з минулорічними показниками. Найбільше подорожчало будівництво інженерних споруд – на 28,1%, і нежитлових будівель – на 23,8%.

Раніше повідомлялося, що з початку будівництва до введення будівлі в експлуатацію ціна квартир збільшується на 20–35%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті