З початку будівництва до введення будівлі в експлуатацію ціна квартир виростає на 20–35%

З початку будівництва до введення будівлі в експлуатацію ціна квартир виростає на 20–35%

Собівартість проекту залежить від вартості землі, погоджень, проектування, будівництва, палива, вартості робіт та ін.

З початку будівництва до введення будівлі в експлуатацію ціна квартир виростає на 20–35%
Фото: pixabay.com

З початку будівництва до введення будівлі в експлуатацію ціна квартир виростає на 20–35%. Про це в коментарі для Mind зазначила директор з маркетингу та продажів житлового комплексу бізнес-класу RiverStone Ангеліна Деревльова.

За словами експерта, собівартість проекту, включаючи собівартість будівництва, залежить від таких чинників, як  вартість землі, погоджень, проектування, будівництва (де вагомими факторами є будматеріали), паливо, вартість робіт і зростання зарплат, зміни в оподаткуванні, зміна норм тощо Зміни цих чинників і збільшують собівартість проекту.

Однак ризик зміни собівартості залежить від швидкості будування об'єкту: чим швидше, тим менше ймовірність подорожчання. У кожного забудовника ціна формується з огляду на ринок і стадію будівництва.

«Забудовники одночасно застосовують два методи ціноутворення: «собівартість плюс» (витратний метод) і ринковий метод (аналіз конкурентів + дослідження попиту). Якщо забудовник «вміє рахувати» і має чітку маркетингову концепцію, то чергове зростання собівартості він переживе», –розповідає Деревльова.

Як писав Mind, з початку року ціни на будівельно-монтажні роботи зросли на 23,4% в порівнянні з минулорічними показниками. Найбільше подорожчало будівництво інженерних споруд – на 28,1% і нежитлових будівель – на 23,8%.

За словами експерта, індекси будівництва корелюють з індексом інфляції.

блабла

За даними аналітиків Pro-Consulting,очікується, що за цей рік собівартість будівництва виросте на 19,5% – до 14 340 грн за 1 кв. м, що може привести до зменшення попиту на житло і появи нових недобудов.

«Ризики недобудов є завжди. Причому часто навіть не в кризові періоди, а в періоди ажіотажного попиту – багато хто не може розрахувати свої сили», – зазначає Деревльова.

За рахунок чого забудовники стримують зростання цін читайте в матеріалі Mind «Заощадити на всьому: чому нові квартири не дорожчають».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло