Захворіло у світі
134,719,328
Померло у світі
2,915,972
Вилікувалось у світі
76,537,874
Захворіло в Україні
1,841,137
Померло в Україні
36,779
Вилікувалось в Україні
1,405,826
Суд відібрав завод у Фірташа і повернув державі

Суд відібрав завод у Фірташа і повернув державі

Суд задовольнив позов керівника САП Назара Холодницького й вирішив повернути майно ЗТМК державі

Суд відібрав завод у Фірташа і повернув державі
Дмитро Фірташ
Фото УНІАН

Сьогодні, 9 липня, Господарський суд Запорізької області повністю задовольнив позов керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в інтересах держави до компанії «Толексіс Трейдинг Лімітед» про розірвання договору про заснування ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» (ЗТМК) та до ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» про повернення майна, повідомляє САП на Facebook.

Рішенням розривається договір про заснування ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат», укладений Фондом державного майна України та компанією Tolexis Trading Limited.

У 2016 році САП подала позов із вимогою розірвання договору про заснування ЗТМК.

Як зазначається, у 2013 році ФДМ уклав договір про заснування ЗТМК з офшорною компанією Tolexis Trading Limited (Кіпр), яка входить до групи компаній DF Group Дмитра Фірташа, з метою нібито залучення інвестицій на впровадження сучасних прогресивних технологій та створення високорентабельного виробництва.

Згідно з умовами договору, до статутного капіталу новоствореного суб’єкта передано цілісний майновий комплекс комбінату, що раніше перебував в управлінні ДП ЗТМК.

Tolexis Trading Limited здйіснила вклад у розмірі $110 млн. Його цільове призначення полягало у фінансуванні модернізації виробництва зі встановленими строками упродовж 2013 року – І кварталу 2015 року.

Частка держави в ТОВ ЗТМК складає 51%. Проте, як зазначається у повідомленні, фактично підприємство було передано в управління наближеного до інвестора менеджменту, «яким більшість із залучених інвестицій розтрачено на погашення раніше створених заборгованостей ДП ЗТМК за енергоносії та перед кредиторами, пов’язаними з DF Group». 

У подальшому ці кошти виведені з України шляхом перерахування на рахунки офшорних фірм. На модернізацію виробництва було спрямовано 20 млн грн.

Відтак, САП ініціювала розірвання вищевказаного договору про заснування ЗТМК та повернення комбінату повністю до сфери державного управління.

Нагадаємо, що 14 листопада 2016 року до суду направлено обвинувальний акт стосовно директора даного підприємства, який здійснив розтрату зазначених інвестицій у сумі 492 млн грн. Зараз триває розгляд обвинувального акта по суті.

Нагадаємо: у березні НАБУ проводило обшуки на території ЗТМК.

Також зазначимо, що ЗТМК входить до переліку 23 об'єктів великої приватизації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті