ЄІБ виділить 75 млн євро на безпеку автошляхів України

ЄІБ виділить 75 млн євро на безпеку автошляхів України

Позику отримають 5 найбільших міст: Дніпро, Київ, Львів, Одеса та Харків

ЄІБ виділить 75 млн євро на безпеку автошляхів України
Фото: Shutterstock

Україна і Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) в рамках саміту Україна – ЄС у Брюсселі в понеділок підписали угоду про виділення позики на 75 млн євро для реалізації проекту «Підвищення безпеки автомобільних доріг в містах України», які отримають 5 найбільших міст України: Дніпро, Київ, Львів, Одеса та Харків, повідомляє Stockworld.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби віце-прем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе.

Як вказує ЄІБ у релізі в зв'язку з підписанням угоди, додатково до позики буде надано грант ЄС у розмірі 4,25 млн євро в рамках так званої Програми інвестування для країн – сусідів ЄС (Neighbourhood Investment Facility, або NIF), що виділяється для підготовки проекту, розвитку і моніторингу.

Виконавцем проекту є Міністерство інфраструктури, а одержувачами фінансової допомоги від ЄІБ – міська влада названих міст. Інвестиції будуть спрямовані на ліквідацію найбільш аварійно небезпечних ділянок шляхом створення кращих розв'язок і сучасних транспортних систем, а також вдосконалення перехресть і оновлення дорожньої інфраструктури, зазначає банк.

Крім того, інші заплановані в межах проекту зміни включатимуть розвиток мережі безпечних вело- і пішохідних доріжок, системи планування міського транспорту, введення обмежень швидкості в житлових масивах і зонах розташування шкіл, а також впровадження IT-системи управління дорожнім рухом.

Нагадаємо: наприкінці травня Україна та ЄІБ підписали міжнародні угоди, які стосуються питань оновлення енергосистеми держави та безпеки українських доріг.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло