mind
Оновлено: МЕРТ анулював ліцензію «Музенідіс тревел» за власної ініціативи туроператора

Оновлено: МЕРТ анулював ліцензію «Музенідіс тревел» за власної ініціативи туроператора

Туроператор надаватиме послуги в Києві через єдиний офіс - ТОВ «Музенідіс Тревел Україна»

Оновлено: МЕРТ анулював ліцензію «Музенідіс тревел» за власної ініціативи туроператора
Фото: pixabay.com

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) оновило ліцензійний реєстр туристичних операторів і анулювало ліцензію на право провадження тур операторської діяльності ТОВ «Туристична компанія «Музенідіс тревел» за заявою туроператора.

Про це йдеться у оновленому ліцензійному реєстрі, розміщеному на сайті МЕРТ і зазначається, що згідно із наказом МЕРТ №904 від 2 липня 2018 року.

Як заначається у документі, підставою для позбавлення ліцензії зазначеної компанії стала відповідна заява суб’єкта господарювання ТОВ «Оніксторг».

Оновлено: Як зазначіли у прес-службі товариств «Музенідіс Тревел» в Україні, в місті Києві туристичний продукт реалізовувався через туроператорів ТОВ «Музенідіс Тревел Україна» та ТОВ «ТК «Музенідіс Тревел».

«З метою оптимізації господарської діяльності та, перш за все, для зручності туристичних агентств і туристів, наприкінці 2017 року було прийнято рішення про роботу через єдиний офіс в місті Києві – ТОВ «Музенідіс Тревел Україна». У зв'язку з чим за нашою власною заявою була анульована туроператорська ліцензія ТОВ «ТК« Музенідіс Тревел». При цьому ТОВ «ТК« Музенідіс Тревел» всі свої зобов’язання перед туристами виконало та з осені 2017 р. не приймало нових заявок на бронювання туристичного продукту», – пояснили у компанії.

Так, закриття другого офісу в Києві ТОВ «ТК« Музенідіс Тревел» та ануляція туристичної ліцензії цієї юридичної особи відбувалось за нашою ініціативою та жодним чином не впливає на роботу Компанії «Музенідіс Тревел» в Україні, яка тривалі роки працює в штатному режимі на високому професійному рівні.

Як зазначається, з початку літнього сезону 2018 року Товариствами «Музенідіс Тревел» в Україні направлено до Грецької Республіки десятки тисяч туристів на регулярних міжнародних авіаперевезеннях на крилах грецького перевізника – авіакомпанії Ellinair S.A., яка здійснює вильоти з Києва, Дніпра, Львову, Одеси та Харькова.

Туристичний продукт Mouzenidis Travel реалізується на території України через 5 окремих юридичних осіб, які діють на підставі прямих договорів з грецьким туроператором MouzenidisTravel A.E. та мають відповідні діючі ліцензії на право провадження тур операторської діясльності, зокрема, це: ТОВ «Музенідіс Тревел Україна», ТОВ «Музенідіс Тревел Дніпро», ТОВ «Музенідіс Тревел Львів», ТОВ «Музенідіс Тревел – Одеса», ТОВ «Музенідіс Тревел Харьків».

Крім того, МЕРТ видало пам’ятку для туристів, що планують подорожі за кордон.

Так, у міністерстві наголосили, що під час укладення договору на туристичне обслуговування потрібно перевірити ліцензію та фінансове забезпечення туроператора, дати вильоту та прильоту, відповідність готелю заявленій категорії, строки відмови від туру та умови повернення коштів, індивідуальну медичну страховку від нещасного випадку та квитація або фіскальний чек, який свідчить про оплату туру.

«У разі, якщо туроператор не надав заявлені послуги за захистом порушених прав Ви маєте право звертатися із заявою до Держпродспоживслужби, надавши: фото-, відеоматеріали, копію договору на туристичне обслуговування; розрахункові квитанції понесених витрат тощо», – йдеться у повідомленні МЕРТ.

Водночас, у разі порушення туроператором ліцензійних умов турист має право звертатися із заявою до Мінекономрозвитку, надавши підтверджуючі документи.

Як зазначається, порушенням ліцензійних умов вважається, зокрема невидача туристу: договору на туристичне обслуговування або ваучеру, договору обов’язкового страхування, проїзних документів (квитків, в тому числі електронних квитків), відсутність договорів на туристичне обслуговування з туристами або з туристичними агентами, якщо договори укладаються через них, невидача платіжних документів, що підтверджують внесення туристом до каси туроператора вартості туристичних послуг (фіскальний чек, квитанція), відсутність у туроператора власного веб-сайту.

Крім того, порушенням ліцензійних умов вважається, провадження туроператорської діяльності поза межами заявлених місць провадження такої діяльності, відсутність оформлених трудових договорів з найманими працівниками туроператора, наявність у штаті туроператора менше ніж 30 % працівників, які мають стаж роботи у сфері туризму, або освіту у сфері туризму, відсутність у керівника туроператора документа про освіту або стажу роботи у сфері туризму.

Серед інших порушень наведені: відсутність у туроператора копії документа, що підтверджує фінансове забезпечення цивільної відповідальності турагента, що реалізує туристичні послуги, сформовані туроператором, відсутність обліку виданих туристам договорів обов’язкового (медичного та від нещасного випадку) страхування, неподання туроператором статистичного звіту до органу ліцензування, невідповідність місця провадження туроператорської діяльності вимогам, визначеним ліцензійними вимогами.

Як писав Mind, наприкінці червня 2018 року та на початку липня поточного року були зафіксовані багатогодинні затримки туристів у аеропортах Києва та курортних міст інших країн, зокрема через заборгованість туроператорів перед аеропортами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті