mind
Волкер: «Українці також стріляють, але зважте, що все це відбувається на території України»

Волкер: «Українці також стріляють, але зважте, що все це відбувається на території України»

Спецпредставник розповів про різні види порушення режиму припинення вогню: і коли направлено стріляють по українським військам, і коли вони відстрілюються – обидва випадки є порушеннями

Волкер: «Українці також стріляють, але зважте, що все це відбувається на території України»
Курт Волкер
фото facebook.com/kurt.volker?ref=br_rs

Cпецпредставник США з питань України Курт Волкер в інтерв’ю німецькому виданню Bild заявив, що українські війська мають право відкривати вогонь на власній території, захищаючи її від ворогів.

На питання видання, чи намагається президент РФ Владімір Путін приховати через чемпіонат світу з футболу вбивство або поранення 45 українських солдатів на Донбасі, Волкер відповів, що «конфлікт ніяким чином не змінився за чотири роки».

«У них одна й та ж лінія зіткнення, кожної ночі йдуть бої, міномети, снайпери і дуже важка гуманітарна ситуація для людей, які там живуть. Це не змінилось і під час чемпіонату світу з футболу. Однією з причин цього є те, що Росія продовжує відкидати свою відповідальність за конфлікт на сході України. Але це неправда. На сході України не було конфлікту до того, як туди прийшла РФ, зі зброєю та військовим керівництвом. Росія створила цей конфлікт, і до сьогодні від цього відхрещується. Мінські домовленості не принесли конкретних результатів. Росія не сприймає їх серйозно», – сказав він.

Волкер переконаний, що люди страждають і на окупованих територіях, але не мають змогу цього продемонструвати або «самі обирати своїх лідерів». Він вважає, що люди розчаровані і Москвою із їхніми «місцевими бандами», і Києвом, «який їх більше не рятує і не підтримує».

Волкер наголосив, що «українці також стріляють, але ви маєте зважати на те, що все це відбувається на території України».

«Для країни є абсолютно нормальним мати солдатів у своїй країні. І це не нормально для країни – вводити солдатів в іншу країну. Такою є ситуація на сході України. На українській стороні відбуваються порушення режиму припинення вогню. Але переважна більшість відбувається на території, що окупована Росією».

Спецпредставник також підкреслив, що є різновиди порушення режиму припинення вогню.

«Якщо ви захищаєте своє село у своїй країні і потрапите під мінометний вогонь, це одне порушення. Якщо ви стріляєте у відповідь, звідки прийшов вогонь, це також є порушенням. Такою є природа фрази «обидві сторони». Це достатньо викривляє характер природи», – пояснив Волкер.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті