Захворіло у світі
160,343,184
Померло у світі
3,331,844
Вилікувалось у світі
138,122,966
Захворіло в Україні
2,129,073
Померло в Україні
46,987
Вилікувалось в Україні
1,797,136
Білоцерківський аеродром хоче переформатуватися на міжнародний аеропорт

Білоцерківський аеродром хоче переформатуватися на міжнародний аеропорт

Приблизна вартість створення аеропорту – 52 млн євро

Білоцерківський аеродром хоче переформатуватися на міжнародний аеропорт
Фото Shutterstock

КП «Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс» (Біла Церква Київської обл.) планує створити міжнародний аеропорт, повідомив  Інтерфакс-Україна з посиланням на директора КП Сергій Кандаурова.

«Сподіваюсь, що аеродром найближчим часом стане аеропортом. У п'ятницю в Міністерстві інфраструктури відбувся з'їзд, де розглядалися перспективи розвитку авіації в Україні. Зокрема, було презентовано пре-ТЕО (попереднє техніко-економічне обґрунтування) створення мультимодального транспортного вузла в Білій Церкві. Наявність автотрас, залізниці та аеродрому робить цей вузол дуже перспективним для перевезення вантажів тощо», – зазначив Кандауров на прес-конференції у вівторок.

Він повідомив, що аеродром звернувася до Кабміну з проханням відкрити пункт пропуску через кордон на аеродромі, що дозволить підприємству розвивати аеропорт. Аеродром безпосередньо межує з митним постом «Біла Церква».

«Технічні характеристики нашого злітно-посадочної смуги дозволяють приймати боїнги. Кожен рік з Білоцерківського району за кордон літає понад 218 000 людей. Один щоденний рейс «Боїнгу 737» – це 120 000 пасажирів на рік і 1000 тонн вантажу. Сподіваємося, що проект ( зі створення аеропорту) буде рухатися в найближчі рік-два», – зазначив директор білоцерківського аеродрому.

За даними КП, приблизна вартість створення аеропорту складатиме 52 млн євро.

КП «Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс» створено у 2000 році на базі Білоцерківського  авіаремонтного заводу та військового аеродрому Міністерства оборони України. Підприємство розташоване на відстані 80 км від Києва. В авіаційний комплекс входить аеродром, промисловий майданчик, два ангари та промислові приміщення.

Нагадаємо: Міністерство інфраструктури має намір створити в Україні 50 аеропортів, п'ять з яких будуть міжнародними авіахабами, ще 20 – обслуговуватимуть міжнародні рейси

Окрім того, міжнародний аеропорт Бориспіль має намір запустити термінал F до початку літа 2019 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті