mind
Неcплата «Одеським припортовим заводом» 7,8 млрд грн є порушенням міжнародних норм – Group DF

Неcплата «Одеським припортовим заводом» 7,8 млрд грн є порушенням міжнародних норм – Group DF

Водночас у компанії нагадують, що пеня продовжує нараховуватися на всю суму до повної виплати, таким чином збільшуючи загальну суму виплати

Неcплата «Одеським припортовим заводом»  7,8 млрд грн є порушенням міжнародних норм – Group DF
Дмитро Фірташ
Фото УНІАН

Group DF заявляє, що затягування українськими судами визнання арбітражного рішення Стокгольма про примусове стягнення з «Одеського припортового заводу»  боргу в розмірі понад 7,8 млрд грн перед компанією Ostchem Holding Limited порушує міжнародні домовленості, та має намір оскаржувати дане рішення, повідомляє прес-служба.

«Україна є учасницею Нью-Йоркської конвенції. Це означає, що наша держава дала свою згоду визнавати і виконувати на своїй території рішення іноземних арбітражних судів, зокрема й рішення Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма», – прокоментував директор з комплаєнс Ігор Гольченко.

Він наголосив, що рішення Стокгольмського суду про стягнення з ОПЗ боргу в розмірі понад $300 млн на користь компанії Ostchem Holding Limited є остаточним і перегляду не підлягає.

«Ще 13 березня 2018 року Верховним судом Швеції була відхилена апеляція ОПЗ у цій справі. Те, що відбувається з нашою справою, не витримує жодної критики», – додає Гольченко.

Згідно з нормами Нью-Йоркської конвенції, визнання і виконання рішень Міжнародних арбітражних судів на практиці реалізується через системи українських судових органів. У Group DF зазначають, що визнання рішення Стокгольмського арбітражу у справі заборгованості ОПЗ перед Ostchem є формальною процедурою, оскільки рішення по суті вже прийнято і оскарженим бути не може.

Водночас у компанії нагадують, що сума заборгованості ОПЗ перед Ostchem не статична – пеня продовжує нараховуватися на всю суму до повної виплати. Таким чином, у той час як держава затягує з визнанням рішення Стокгольмського арбітражу в Україні, заборгованість ОПЗ з кожним днем продовжує зростати.

«В очах потенційного інвестора така ситуація викликає справедливі питання про наявність ефективної системи правосуддя в країні, не кажучи вже про ступінь захисту іноземних інвестицій. Якщо ситуація не зміниться, очікувати приходу інвесторів в Україну наївно», – резюмував Гольченко.

Нагадаємо: Верховний суд України скасував рішення суду міста Южного щодо примусового стягнення компанією Ostchem Holding Limited на території України з ПАТ «Одеський припортовий завод» боргу відповідно до арбітражного рішення

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті