ОПЗ звільнили від сплати майже 7 млрд грн Фірташу

ОПЗ звільнили від сплати майже 7 млрд грн Фірташу

Верховний суд задовольнив скаргу Фонду держмайна щодо скасування рішення про примусове стягнення боргу з ОПЗ

ОПЗ звільнили від сплати майже 7 млрд грн Фірташу
Дмитро Фірташ
Фото УНІАН

Верховний суд України скасував рішення суду міста Южне щодо примусового стягнення компанією Ostchem Holding Limited на території України з ПАТ «Одеський припортовий завод» 6,8 млрд грн відповідно до арбітражного рішення, повідомив очільник Фонду держмайна Віталій Трубаров на своїй сторінці у FB.

За результатами розгляду касаційної скарги Фонду державного майна, Веховний Cуд скасував рішення суду міста Южний, за...

Опубліковано Віталієм Трубаровим Неділя, 8 липня 2018 р.

За результатами розгляду касаційної скарги ФДМ Верховний суд скасував рішення суду міста Южний, яке надавало право холдинговій компанії Ostchem стягнути з ОПЗ 5,2 млрд грн непогашеного основного боргу та 1,6 млрд нарахованої пені, призначеної рішенням Арбітражного інституту Торгової палати м. Стокгольма.

Фонд держмайна не погодився з рішеннями ціх інстанцій. Він подав до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних i кримінальних справ касаційну скаргу та клопотання про зупинення виконання ухвали Южного міського суду Одеської області.

Постановою Касаційного цивільного суду в складі Верховного Суду, ухвали суду першої та апеляційної інстанцій скасовано, а справу направлено на новий розгляд.

Також у повідомленні зазначається, що наприкінці липня відбудеться конкурс на обрання радника для приватизації Одеського припортового заводу, який запропонує шляхи вирішення токсичності боргових зобов’язань підприємства.

Ostchem Holding Limited – українська холдингова компанія, заснована у 2004 році. Входить до міжнародної групи компаній Group DF Дмитра Фірташа.

Раніше повідомлялося, що ОПЗ входить у перелік об'єктів великої приватизації.

Нагадаємо: 20 травня 2017 року Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ  прийняв до провадження касаційну скаргу Фонду держмайна (від 17 травня) у справі щодо боргу Одеського припортового заводу перед компанією Ostchem.

10 травня Апеляційний суд Одеської області підтвердив рішення про задоволення клопотання компанії Ostchem щодо реалізації рішення Стокгольмського арбітражу про стягнення з ОПЗ $193 млн боргу, беручи до уваги пеню і штрафи.

До того тодішній глава ФДМ Ігор Білоус на прес-брифінгу в Києві повідомив, що допускає проведення приватизації Одеського припортового заводу до кінця 2017 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло