mind
Рада удосконалила правила фітосанітарного контролю

Рада удосконалила правила фітосанітарного контролю

За відповідний законопроект проголосувало 234 народних депутата

Рада удосконалила правила фітосанітарного контролю
Фото Shutterstock

Верховна Рада підтримала створення Реєстру уповноважених фітосанітарних лабораторій, встановлення процедури їх уповноваження на здійснення фітосанітарної експертизи (аналізів), врегулювання проведення зазначеної експертизи, а також встановила 14-денний термін дії фітосанітарного сертифіката в України.

За відповідний законопроект №6673 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання проведення деяких фітосанітарних процедур» проголосували у другому читанні 234 народних обранця.

«Строк дії фітосанітарного сертифіката на території України становить 14 днів з дня його видачі. Проведення фітосанітарних процедур може здійснюватися відповідно до міжнародних договорів України у порядку, погодженому з національними організаціями захисту рослин країн-імпортерів», – йдеться у тексті документу.

Також документом встановлюється административна відповідальність посадових осіб  фітосанітарних лабораторій за неналежне дотримання законодавства про карантин рослин під час проведення фітосанітарної експертизи. Так, повторне порушення у частині проведення такої експертизи і отримання нотифікації від країни-імпортера 2 і більше нотифікацій про невідповідність фітосанітарним заходам, передбачає штраф від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як зазначається у поясненні до документу, прийняття законопроекту дозволить підвищити гнучкість та ефективність системи фітосанітарного контролю в умовах зростаючих обсягів виробництва та експорту продукції рослинного походження.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті