mind
Трамп жорстко розкритикував Німеччину та назвав країну «підконтрольною Росії»

Трамп жорстко розкритикував Німеччину та назвав країну «підконтрольною Росії»

Крім майбутньої залежності Німеччини від російського газу, Трамп також нагадав і про недостатнє виділення коштів на оборону країни з найпотужнішою економікою в ЄС

Трамп жорстко розкритикував Німеччину та назвав країну «підконтрольною Росії»
Дональд Трамп
Фото Shutterstock

Президент США Дональд Трамп різко висловився стосовно Німеччини, сказавши, що країна повністю знаходиться під контролем Росії. Про це повідомляє CNBC.

Під час виступу у Брюсселі президент США сказав, що нафтогазові угоди з Москвою мають надто великий вплив на найбільшу економіку континенту. Зокрема, він виділив проект газопроводу  «Північний потік – 2» та назвав його «недоречним».

«Німеччина повністю контролюється Росією… Вона отримуватиме від 60 до 70% своєї енергії з Росії, і новий трубопровід... і ви скажете, що це доречно, я думаю, що ні», – зазначив Трамп, а згодом нагадав і про недостатнє виділення фінансування на оборону.

Трамп виступив напередодні дводенного саміту в середу перед представниками НАТО.

«Я вважаю, що це дуже погано для НАТО, і я не думаю, що це має відбутись, і я думаю, нам слід поговорити з Німеччиною про це. Крім того, Німеччина платить трохи більше 1% (на оборону)… Я думаю, це теж недоречно», – додав він.

У відповідь на різкий напад Трампа на Німеччину міністр оброни країни Урсула фон дер Лейєн сказала, що «ми можемо з цим справитись».

«Якщо подивитись на газопровід, Німеччина є незалежною країною, в якій енергопостачання ми диверсифікуємо, але головною темою є саміт – ми хочемо, щоб саміт ніс посил єдності».

Нагадаємо: Трамп неодноразово критикував країни – члени НАТО за невиконання їх зобов’язань щодо виділення на оборону 2% від ВВП країни, а днями навіть направив лідерам кількох країн персональні листи із нагадуваннями.   

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті