mind
Росія може отримати дзеркальні санкції за обмеження судноплавства в Азовському морі

Росія може отримати дзеркальні санкції за обмеження судноплавства в Азовському морі

Україна з квітня цього року фіксує регулярні огляди з метою зупинки всіх суден, що йдуть в напрямку морпортів Маріуполя та Бердянська

Росія може отримати дзеркальні санкції за обмеження судноплавства в Азовському морі

Росія навмисне створює перешкоди судам, які проходитимуть у українські порти Азовського моря, це питання необхідно розглянути на засіданні Ради національної безпеки і оборони України (РНБО), ввести українські дзеркальні санкції та ініціювати міжнародні санкції, вважає міністр інфраструктури України Володимир Омелян, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Ми фіксуємо з квітня цього року регулярні огляди з метою зупинки всіх суден, що йдуть в напрямку Маріупольського та Бердянського морпортів. Ми розуміємо, що РФ робить це навмисно, щоб змусити судновласників міняти маршрути. Україна повинна прийняти дзеркальні заходи», – заявив Омелян журналістам.

Так, він повідомив, що міністерство надало свої пропозиції, це питання було розглянуто в середу на засіданні Кабінету міністрів, однак воно повинно бути підняте на рівні РНБО для більш ефективної реакції, зокрема й міжнародної.

«Ми вчора обговорювали цю ситуацію в Страсбурзі з європейськими та американськими колегами... По-моєму, повинні бути накладені, як мінімум, санкції з боку ЄС та інших країн на російські порти, які перебувають у басейні Чорного моря», – сказав міністр.

Так, за даними Мінінфраструктури, у період з 29 квітня по 9 липня 2018 року спецпідрозділи РФ затримали для огляду 93 судна, не пояснюючи причин.

Нагадаємо, міністерство оцінює прямі збитки України в результаті вимушеного зменшення тоннажності суден, які заходять в українські порти Маріуполь і Бердянськ, після будівництва Керченського мосту, що обмежує своєю висотою прохід кораблів, у 500 млн грн на рік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті