mind
Китайці наполягають на викупі акцій АТ «ТВЕЛ»

Китайці наполягають на викупі акцій АТ «ТВЕЛ»

Через це Насалік планує зустріч з «Росатомом»

Китайці наполягають на викупі акцій АТ «ТВЕЛ»
Фото: Shutterstock

Китайська China Nuclear Fuel Corporation (CNFC) у червні 2018 року надіслала запрошення Міненерговугілля щодо проведення тристоронніх переговорів стосовно участі китайської сторони в реалізації проекту будівництва заводу з виробництва ядерного палива на території України.

Про це йдеться у повідомленні Міненерговугілля на сторінці Facebook.

«У ході переговорів планується обговорити умови участі китайської сторони в реалізації проекту, викупу частки акцій АТ «ТВЕЛ» та визначення першочергових кроків співробітництва», – зазначено у повідомленні.

Українська сторона порушує питання щодо продажу потенційному інвестору пакету акцій Товариства, що належать АТ «ТВЕЛ»,...

Опубликовано Міністерство енергетики та вугільної промисловості України Вторник, 10 июля 2018 г.

Так, з метою залучення інвестицій для фінансування будівництва заводу з виробництва ядерного палива в Україні, у 2015-2016 роках проведені переговори з можливими інвесторами щодо створення виробництва ядерного палива в Україні, зокрема з CNFC, яка висловила пропозицію щодо створення спільного виробництва ядерного палива для потреб українських АЕС. Передбачається, що китайська сторона викупить акції АТ «ТВЕЛ» у повному обсязі та забезпечить повне фінансування проекту.

Як зазначається, українська сторона порушує питання щодо продажу потенційному інвестору пакету акцій Товариства, що належать АТ «ТВЕЛ», та повернення частини коштів, які були профінансовані на виготовлення нестандартизованого обладнання.

З огляду на наведену пропозицію від китайської сторони, міністерство наводить лист Міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насаліка до першого заступника гендиректора «Росатому» Кирила Комарова з пропозицією зустрічи для обговорення проекта по стовренню в Україні виробництва ТВЕЛ.

Китайці наполягають на викупі акцій АТ «ТВЕЛ»
Фото: Facebook/minenergoua


Водночас, сьогодні, 11 липня, в рамках засідання уряду прем’єр міністр Володимир Гройсман заявив про можливість повної відмови від будь-якої залежності від Росії.

«Працюємо по залученню інвестицій до реконструкції і надійності енергопостачання. І залучили зараз 136 млн євро для модернізації по «Укренерго», і по Westinghouse ми працюємо сьогодні в рамках по атомній енергетиці. Це означає, що ми повністю диверсифікуємо і відмовляємося від будь-якої залежності з Російської Федерації», – йдеться в повідомленні сайті Уряду із посиланням на слова Гройсмана.

Водночас, за данимим Держстату у I кварталі 2018 року українські атомні електростанції отримали паливо російського виробництва «ТВЕЛ» (який входить до Державної корпорації «Росатом») на $67,995 млн, та шведського виробництва Westinghouse – на $28,415 млн. Відтак, 70,5% українських закупівель було здійснено в компанії «ТВЕЛ», а 29,5% – у шведської Westinghouse. 

При цьому нагадаємо, що на початку квітня Ігор Насалик, міністр енергетики, оголосив із трибуни Верховної Ради в межах щотижневої години запитань до уряду, що станом на 2018 рік Україна подолала залежність від Росії в ядерному паливі.

Спільне підприємство з виробництва ядерного палива для реакторів типу ВВЕР-1000 створено у 2010 році і існує до сьогодні.

Для реалізації проекту будівництва заводу з виробництва ядерного палива для АЕС українською стороною (ДК «Ядерне паливо») профінансовано – 80 млн грн, (еквівалент $10 млн). З них $5,2 млн – аванс на виготовлення нестандартизованого обладнання виробництва ВАТ «ТВЕЛ».

Раніше повідомлялося, що Україна продовжила договори з Westinghouse Electric Sweden до 2025 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті