«Укрзалізниця» сплатить 120 млн грн компанії «Нібулон» компенсації за експортні тарифи

«Укрзалізниця» сплатить 120 млн грн компанії «Нібулон» компенсації за експортні тарифи

Сума відшкодування складає 200% суми надмірно сплачених «Нібулоном» сум за експортними тарифами Укрзалізниці

«Укрзалізниця» сплатить 120 млн грн компанії  «Нібулон» компенсації за експортні тарифи
Фото : nibulon.com

Укрзалізниця програла справу у Верховному суді України, відповідно до якої зобов’язана сплатити компанії «Нібулон» понад 120 мільйонів гривень компенсації за експортні тарифи. Про це з посиланням на рішення суду повідомляє Hromadske.

Згідно з повідомленням, суд залишив без змін рішення апеляційного суду Києва, який визнав Укрзалізницю винною у збитках, які зазнала компанія «Нібулон» внаслідок неправомірно встановлених Укрзалізницею експортних тарифів на перевезення зернових.

Сума відшкодування складає 200% суми надмірно сплачених «Нібулоном» сум за експортними тарифами Укрзалізниці.

«Апеляційний господарський суд, встановивши в діях Державної адміністрації залізничного транспорту України (Укрзалізниці) наявність складу цивільного правопорушення, на законних підставах задовольнив позов про відшкодування шкоди, завданої відповідачем внаслідок порушення законодавства про захист економічної конкуренції у заявленому до стягнення розмірі (120 283 293,60 грн)», – йдеться у постанові Верховного суду України.

ТОВ СП «Нібулон» створене в 1991 році. Є одним з найбільших операторів на зерновому ринку країни. Має у своєму розпорядженні елеваторні потужності загальною місткістю близько 2 млн тонн, а також власний перевантажувальний термінал у Миколаєві потужністю 5 млн тонн. Компанія має 11 річкових терміналів на Дніпрі та Південному Бузі, флот, що налічує 67 одиниць, і Миколаївський суднобудівний завод.

«Нібулон» обробляє 83 000 га. Компанія експортує сільгосппродукцію в більш ніж 60 країн світу. Щорічний обсяг експорту перевищує 4,5 млн тонн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті