НБУ в першому півріччі отримав 1,9 млрд грн від реалізації заставного майна

НБУ в першому півріччі отримав 1,9 млрд грн від реалізації заставного майна

Найвища ціна реалізації майнових прав склала 308 млн грн

НБУ в першому півріччі отримав 1,9 млрд грн від реалізації заставного майна
Фото: Shutterstock

Національний банк України в першому півріччі 2018 року отримав на погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків 1,9 млрд грн, які складалися з коштів, що надійшли від реалізації Фондом гарантування вкладів фізичних осіб заставного майна (активів) та коштів, отриманих з інших джерел, йдеться в повідомленні на сайті регулятора.

«За найвищу ціну (308 млн грн) у I півріччі 2018 року реалізовано майнові права, передані ПАТ «Дельта Банк» у заставу НБУ», – повідомили в НБУ.

Так, Центробанк отримав 858,4 млн грн від реалізації майнових прав та 434,8 млн грн надійшли від погашення ОВДП.

Слід зазначити, що обсяг погодження НБУ початкових цін реалізації майнових прав за заставленими кредитними договорами збільшився в 10 разів – до 75,4 млрд грн – у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року (7,9 млрд грн), що пов’язано з продовженням портфельного погодження реалізації активів.

Щодо інших джерел погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків, то це були кошти, зокрема, від реалізації нерухомого майна на суму 382,6 млн грн, прийняття іпотеки на баланс НБУ на суму 106,8 млн грн та погашення заборгованості за заставленими НБУ кредитними договорами  на суму 133,6 млн грн.

Як зазначається, у першому півріччі 2017 року НБУ отримав на погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків 514,7 млн грн.

З січня 2017 року реалізація заставленого НБУ майна здійснюється ФГВФО через систему торгів «ProZorro. Продажі».

Нагадаємо: за даними регулятора, у першому півріччі 2018 року знизилися кредитний ризик та ризик прибутковості банківського сектора, через сприятливі макроекономічні умови та відсутність помітних потрясінь, хоча юридичний ризик лишається незмінно високим.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло