mind
В аеропорту Бориспіль запропонували авіакомпаніям мати резерв літаків в залежності від віку флоту

В аеропорту Бориспіль запропонували авіакомпаніям мати резерв літаків в залежності від віку флоту

Відповідний документ уже направлений у Міністерство інфраструктури України

В аеропорту Бориспіль запропонували авіакомпаніям мати резерв літаків в залежності від віку флоту
Фото: Shutterstock

Посилювання вимог з резервування повітряних суден у кількості, що залежить від віку флоту авіакомпаній, може стати одним із варіантів вирішення проблем із затримками і відмінами чартерних рейсів у піковий літній період туристичних авіаперевезень. Про це з посиланням на гендиректора міжнародного аеропорту Бориспіль Павла Рябікіна пише ЦТС.

Він зазначив, що є чітка залежність між віком повітряних суден і часом, необхідним на їх техобслуговування. Більш старі літаки вимагають більше такого часу, отже компанії зі старим флотом повинні резервувати більше бортів для підстраховки.

«Дуже чітка залежність від того, чим старше літак, тим більше він бере часу на обслуговування, тим більше він вимагає до себе уваги, тим більше він коштує на землі. Тому при одній і тій же інтенсивності, наприклад, 18 льотних годин на добу, – 6 годин на обслуговування для компанії з молодим флотом є тим критично необхідним мінімумом, і вони все одно затримуються, але ми це менше відчуваємо. Для компанії з судами, вік яких 25 років, 6 годин явно недостатньо, і вони повинні планувати інший розклад», – наголошує Рябікін.

Тому повинні бути більш жорсткі вимоги до авіакомпаній із резервування повітряних суден у залежності від віку флоту, вважає керівник столичного аеропорту. Відповідний документ вже направлений у Міністерство інфраструктури України.

«У міністерстві, по-моєму, готові піти на ще більші обмеження вікового використання. Не знаю, наскільки це відповідає міжнародним вимогам, тому що в світі льотна придатність визначається станом літаків. Але до віку можна прив'язати резервування: наприклад, у компанії з 10-річним флотом у резерві може стояти 1 судно на якусь кількість рейсів, на таку ж кількість рейсів у компанії, у якої 25-річний флот, повинно стояти вже 2 повітряних судна в резерві. Тоді це буде збалансовано», – каже Рябікін.

Нагадаємо: наприкінці червня та на початку липня 2018 року були зафіксовані значні затримки рейсів.

Разом з цим у Мінінфраструктури повідомили, що в червні 93% рейсів з українських аеропортів виконано вчасно.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті