Китай може відкрити свій ринок для ЄС – Юнкер
І Пекін, і ЄС підтримують реформування СОТ для задоволення вимог Трампа, але і в цьому випадку, президент США не певен, що СОТ вдасться керувати китайською економікою

Китай може відкрити свою економіку, якщо того захоче. Про це заявив в Пекіні президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер на тлі того, як Пекін відчуває наростаючий тиск на свою індустріальну політику в умовах торгової війни із Вашингтоном, передає Reuters.
Китайський прем’єр-міністр Лі Кецян підкреслив необхідність підтримувати вільну торгівлю та багатосторонність, оскільки США та Китай все глибше втягуються у торгову суперечку із США без будь-яких ознак переговорів на горизонті.
Президент США Дональд Трамп попередив, що може ввести імпортні мита для Китаю на загальну суму у $500 млрд – майже загальний обсяг імпорту США з Китаю за минулий рік – для боротьби з тим, що він називає, торговими зловживаннями Китаю.
Китаю поклявся дати відсіч на кожен крок США.
Юнкер під час спільного брифінгу Дональдом Туском та Лі Кецяном сказав, що «якщо Китай захоче відкрити ринки, він знає як це зробити».
Туск закликав Китай, США та інші країни не розпочинати торгові війни та реформувати СОТ таким чином, щоб вона допомагала боротись із примусовою передачею інтелектуальної власності та державними субсидіями, скаргами, які озвучував Трамп.
«Нам потрібні нові правила в галузі промислових субсидій, передачі інтелектуальної власності та технологій, скорочення торгових витрат, а також нового підходу до розвитку більш ефективного вирішення суперечок, – сказав Туск. – Ще є час для відвернення конфлікту та хаосу».
Як Китай, так і Європа підкреслили необхідність вирішення торгових непорозумінь через СОТ, але США заявили, що нечесна політика Китаю надто міцна і надто велика щоб нею керував цей торговий орган.
Нагадаємо: днями Білий дім підготував проти Китаю мит на $200 млрд, мова йдеться про 10% ввізне мито для китайської продукції.
Від митних війн між країнами постраждають і великі технологічні компанії, такі як Facebook, Google та Amazon.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].