США підуть на поступки країнам, які одразу не зможуть відмовитись від іранської нафти - Мнучін
Сполучені Штати зроблять виключення для деяких країн щодо введення проти них санкцій через імпорт ними нафти з Ірану

США хочуть уникнути зриву світових нафтових ринків через відновлення санкцій проти Тегерану, і в деяких випадках йтимуть на зустріч країнам, які не в змозі одразу повністю відмовитись від іранської нафти. Про це заявив міністр фінансів США Стівен Мнучін, передає Reuters.
«Ми хочемо, щоб закупки нафти знизились до нуля, але в деяких випадках це зробити неможливо, ми розглянемо виключення», – сказав Мнучін.
Адміністрація Трампа підштовхує країни до скорочення імпорту іранської нафти з листопада на тлі того, як США відновили санкції проти Ірану та виходу Сполучених Штатів з іранської ядерної угоди 2015 року.
Мнучін сказав, що він зустрінеться із своїми колегами із розвинутих країн та країн, що розвиваються в кулуарах зустрічі міністрів фінансів «Великої двадцятки» в Буенос-Айресі 19-22 липня. Скоріше за всього, він підніматиме тему антиіранських санкцій США
«Ми говорили дуже конкретно, без відступів, – сказав Мнучін. – Ми маємо бути дуже обережними в обході навколо енергетичних ринків, щоб впевнитись, що люди мають на це час».
Він також сказав, що Вашингтон дав союзникам зрозуміти, чого їм очікувати від санкцій, «втім є певні конкретні ситуації, ми готові вислухати».
Французький міністр фінансів Бруно Ле Мейр заявив у вихідні, що Вашингтон відхилив прохання Франції про відтермінування для французьких компаній, які працюють з Іраном.
Париж виділив ключові області в яких він очікував послаблень або розширення періоду для скорочення закупівлі іранської нафти для французьких компаній, включно з енергетичними, фармацевтичними та автомобільними.
Адміністрація США сказала, що вже понад 50 компаній припинили свій бізнес з Іраном.
Нагадаємо: США запровадять обмежувальні санкції проти Ірану у два етапи: перший етап розпочнеться 4 серпня, другий – 6 листопада. Ключовою метою санкцій є завадити Ірану збагачуватись за рахунок нафти.
На початку липня стало відомо, що велика французька компанія йде з Ірану через загрозу американських санкцій.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].