Акції Tesla впали після того, як Маск нагрубив дайверу, який рятував дітей з таїландської печери

Акції Tesla впали після того, як Маск нагрубив дайверу, який рятував дітей з таїландської печери

Маск гостро сприйняв той факт, що розроблена ним міні-субмарина виявилася непотрібною в рятувальній операції

Акції Tesla впали після того, як Маск нагрубив дайверу, який рятував дітей з таїландської печери
фото DR

Акції автовиробника Tesla Inc впали більш ніж на 3,5% у понеділок після того, як глава компанії Ілон Маск написав у Twitter образливі слова на адресу одного з британських дайверів, які брали участь у порятунку 12 дітей з печери в Таїланді, пише Reuters.

У п’ятницю акції компанії котирувалися за ціною $318,87, вже в понеділок їх вартість опустилася до $307,2. Внаслідок цього ринкова вартість Tesla зменшилася на $2 млрд.

Суперечка між Ілоном Маском і дайвером Верном Ансвортом розгорілася після того, як рятувальні команди відхилили пропозицію Маска про міні-підводний човен, створений його компанією SpaceX, який міг допомогти витягнути дітей із затопленої печери. (Принцип роботи човна Маск продемонстрував на відео.) Маск навіть прибув до місця проведення рятувальної операції, але взяти в ній участь йому не дозволили.

Верн Ансворт заявив, що підводні проходи занадто вузькі, і міні-човен там не пройде, оскільки він рівної циліндричної форми і не гнеться.

«Він може запхати свій підводний човен собі в одне місце, – сказав Ансворт минулого тижня. – У цього пристрою просто немає ніяких шансів працювати».

Маск гостро сприйняв критику свого винаходу і написав серію повідомлень у Twitter, де він поставив під сумнів, що взагалі бачив цього рятувальника в печері, а також вимагав, щоб той оприлюднив відео порятунку дітей. Потім Маск вирішив, що сам викладе відео того, як його міні-субмарина проходить вузькими підводними проходами, а Ансворта звинуватив у педофілії.

Акції Tesla впали після того, як Маск нагрубив драйверу, який рятував дітей з таїландської печери

«Ми зробимо одне (відео) з міні-субмариною, яка допливе до Печери №5 (тієї, в якій опинилися діти. – Mind) без проблем. Вибач, педо-хлопець, ти сам нарвався». Пізніше твіт було видалено, але пізно – увагу на нього звернули.

Маск не надав ніяких доказів того, що Ансворт може бути педофілом. Британський рятувальник у свою чергу сказав, що збирається подати проти Маска судовий позов.

«Це ще не кінець. Цьому немає виправдання. Ми доклали всіх зусиль, щоб врятувати 12 хлопчиків. Я не дуже розумію цього хлопця (Маска. – Mind). Очевидно, це уражене его. Я буду консультуватися з юристами, коли повернуся в Лондон», – прокоментував Ансворт для ЗМІ.

Нагадаємо, 10 липня з печери в Таїланді рятувальникам вдалося дістати всіх 12 школярів та їх 25-річного тренера. Як повідомлялося, футболісти шкільної команди віком 11–16 років та їх тренер пішли в пішу мандрівку в печери ще 23 червня. Через мусонні дощі коридори печер затопила вода і відрізала їм шлях назад, до того ж, ніхто з дітей не вмів плавати. Зниклих виявили тільки через 10 днів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло