НБУ визначив, що регулюватиме Положення про ліцензування банків

НБУ визначив, що регулюватиме Положення про ліцензування банків

Документ необхідний для приведення норм про ліцензування банків у відповідність до європейського законодавства та стандартів Базельського комітету з банківського нагляду

НБУ визначив, що регулюватиме Положення про ліцензування банків
Фото НБУ

Національний банк розробив і пропонує до обговорення проект Положення про ліцензування банків, повідомляє регулятор. 

У проекті Положення переглянуто підходи до регулювання більшості процесів ліцензування.

Основним принципом, який закладено, є перехід від формалістичного принципу в підході до ліцензування до сутнісного та ризик-орієнтованого. Ці зміни мають стати одним із елементів переходу Національного банку до комплексного ризик-орієнтованого нагляду за банками та запровадження процесу наглядових перевірок та оцінки.

Документ  запроваджує перебудову критеріїв оцінки ділової репутації та професійної придатності керівників, репутації та фінансового чи майнового стану власників банків, спроможності банку здійснювати свою діяльність з урахуванням бізнес-моделі та профілю ризиків у його діяльності та інших факторів, що впливають на банк.

Окрім того, документ визначатиме порядок погодження статуту та формування статутного капіталу новоствореного банку; особливості створення державного банку; вимоги до здійснення нової діяльності банком, як і вимоги до відкриття відокремлених підрозділів банку. Також буде визначений порядок надання дозволу на створення дочірнього банку, філії чи представництва банку на території іншої країни й акредитації іноземного банку в Україні.

Виконання вимог проекту Положення в разі його прийняття буде обов’язковим для банків і сприятиме підвищенню рівня захисту законних інтересів вкладників і кредиторів банків.

Нагадаємо: НБУ розширив власні повноваження щодо отримання інформації від держорганів про учасників валютних операцій.

Також нагадаємо: Національний банк удосконалив порядок ліцензування валютних операцій для банків, громадян та бізнесу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло