«Укрнафта» погасила 690 млн грн податкового боргу

«Укрнафта» погасила 690 млн грн податкового боргу

В Державній фіскальній службі так не вважають

«Укрнафта» погасила 690 млн грн податкового боргу
Фото "Укрнафта"

За січень-червень 2018 року ПАТ «Укрнафта» сплатило податків на суму 7,4 млрд грн, в тому числі 690 млн грн у рахунок погашення простроченого податкового боргу, повідомляє прес-служба підприємства. 

Як зазначається у повідомленні, компанія продовжує виплачувати податковий борг, який на кінець І-го півріччя становив 11,05 млрд грн. Консервативний план «Укрнафти» передбачає повернення 1,2 млрд грн боргу в 2018 році. 

В той час, enkorr, посилаючись на дані ДФС, зазначає, що борг підприємства значно більший – 14,99 млрд грн. Проте компанія вважає дані ДФС некоректними і не визнає наявність у неї такого розміру боргу.

«Укрнафта» заявляє, що за перші 6 місяців погасила борг на суму 690 млн грн, в той же час ДФС стверджує, що він збільшився на 1,13 млрд грн», – йдеться у повідомленні. 

Різниця в розмірі боргу пояснюється тим, що ДФС зараховує поточні платежі компанії в якості погашення наявної заборгованості та налічує на розмір боргу штраф. «Укрнафта» вважає дії ДФС неправомірними, податкова служба в свою чергу посилається на встановлений законодавством порядок.

«Спочатку гасяться старі борги, а потім поточні платежі. Керівництво «Укрнафти», вважає цю норму кодексу такою, що не застосовується до їхнього підприємства. Вони намагаються вплинути на зарахування цих податкових платежів і на зміну суми податкового боргу та суми санкцій», – пояснював голова Офісу великих платників податків ДФС Євген Бамбізов.

Нагадаємо: «Укранафта» повідомляла, що через податкові борги не виплатить дивіденди за 2017 рік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло