ФГВФО погодив нові умови реструктуризації заборгованості фізосіб позичальників банку «Михайлівський»

ФГВФО погодив нові умови реструктуризації заборгованості фізосіб позичальників банку «Михайлівський»

Для всіх позичальників встановлюється єдина кінцева дата погашення заборгованості за кредитним договором – 11 липня 2020 року

ФГВФО погодив нові умови реструктуризації заборгованості фізосіб позичальників банку «Михайлівський»
Фото Shutterstock

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) погодив нові, уніфіковані умови реструктуризації кредитної заборгованості фізичних осіб-позичальників ПАТ «Банк Михайлівський» за виданими споживчими бланковими кредитами/овердрафтами, йдеться у повідомленні на сайті ФГВФО.

Як зазначається, відповідне рішення, з метою створення оптимально сприятливих умов для виконання зобов’язань боржниками банку, було прийняте виконавчою дирекцією фонду.

Згідно із затвердженими умовами, на період реструктуризації процентна ставка встановлюється у розмірі 1,2% річних (0,1% на місяць). Також для всіх позичальників встановлюється єдина кінцева дата погашення заборгованості за кредитним договором – 11 липня 2020 року.

Так, приєднатися до нової програми реструктуризації можуть усі позичальники (фізичні особи) банку «Михайлівський» які мають заборгованість за виданими споживчими бланковими кредитами/овердрафтами – у тому числі й ті, хто скористався можливостями попередньої програми реструктуризації, що діяла до 12 липня.

Серед ключових моментів запропонованої програми реструктуризації – перегляд черговості погашення кредитів. Так, з дати акцептування позичальником договору реструктуризації черговість погашення заборгованості за кредитним договором встановлюється наступна: 1) погашення процентів, нарахованих  відповідно до умов реструктуризації – 1,2% річних (0,1% на місяць); 2) погашення основної суми кредиту; 3) погашення процентів, нарахованих та несплачених станом на дату акцепту позичальником договору реструктуризації.

При цьому застосування штрафних санкцій (пені, штрафів) та нарахування комісій упродовж строку реструктуризації не здійснюється.

Крім того, позичальник має право на дострокове повне або часткове погашення заборгованості у будь-яку дату впродовж строку реструктуризації.

Приєднатись до програми реструктуризації можна шляхом акцептування публічного договору, розміщеного на сайті банку за посиланням, та сплативши єдиним платежем кошти в сумі не менше 10% від суми кредитної заборгованості за основною сумою кредиту, розрахованої станом на 9 липня 2018 року. Період акцептування умов реструктуризації триває до 11 липня 2019 року включно.

Як нагадує фонд, до 12 липня 2018 року діяли попередні умови реструктуризації, запроваджені ФГВФО 2 березня 2017 року. За цей час позичальниками банку була здійснена оплата майже 46 000 кредитних договорів. І майже 8600 позичальників протягом дії програми реструктуризації (квітень 2017 – червень 2018) повністю виконали свої зобов’язання перед банком.

У ситуації, що склалась з кредитним портфелем фізичних осіб ПАТ «Банк Михайлівський», Фонд гарантування створює найбільш сприятливі умови для позичальників банку. Варто наголосити, що ТОВ «ФК «ФАГОР» та ТОВ «ФК «Плеяда», або будь-які інші особи, які намагаються оспорити права банку на кредитний портфель, не мають прав вимагати погашення заборгованості від позичальників ПАТ «Банк Михайлівський» за кредитними договорами з банком. Тільки платежі на користь банку будуть зараховані в рахунок погашення заборгованості за кредитними договорами.

Нагадаємо: у серпні 2017 року апеляційний суд підтвердив банкрутство банку «Михайлівський».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло